Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat domofonu - czy jest on poprawny? Zadziała?

plasterq 19 Lis 2007 01:14 2738 6
 • #1 19 Lis 2007 01:14
  plasterq
  Poziom 9  

  sam stworzyłem widoczny poniżej schemat połączeń domofonu na 4 mieszkania, nie wiem tylko czy on jest dobrze ?? i czy w praktyce zadziała ?? może mi ktoś go sprawdzić i skorygować błędy ?? kolory poszczególnych żył są przypadkowe , kolory są tylko w celu ułatwienia odczytania danych połączeń. z góry dzięki !!

 • #2 19 Lis 2007 07:32
  andre41
  Poziom 16  

  Troszkę sobie skomplikowałeś poprzez dodanie układów dzwonienia w aparatach , można to zrobić o wiele prościej z wykorzystaniem typowych aparatów dostępnych na rynku . Przycisk dzwonka powinien być umieszczony na kasecie i poprzez niego powinno być podawane wywołanie akustyczne do aparatu . Natomiast przycisk głośnika to standardowy przełącznik w aparacie , łaczy się go w ten sposób że w stanie spoczynku podłączona jest słuchawka do obwodu wywołania a po podniesieniu ta sama słuchawka dopięta do lini rozmównej u Ciebie U3A poprzez C25. W Twoim przypadku w słuchawce cały czas będzie odsłuch wzmacniacza , inaczej mówiąc słychać będzie to co się dzieje na zewnątrz. W sytuacjach kiedy jest cisza i spokój w mieszkaniu może to troszkę przeszkadzać. Poza tym układ powinien działac .

 • #3 19 Lis 2007 11:08
  plasterq
  Poziom 9  

  jakoś nie mogę zrozumieć ( może dlatego ze ten schemat robiłem pod okiem wujka który jest zawodowym elektrykiem ) , czyli wiem ze zespolone połączenie przycisku dzwonka i głośnika jest złe ponieważ ponieważ przycisk głośnik jest cały czas włączony i w mieszkaniu słychać co sie dzieje na dworze, czyli przycisk głośnika zostaje na swoim miejscu podłączony do zasilania i po podniesieniu słuchawki zostaje ona dopięta do linii rozmownej , a co z przyciskiem dzwonka jak go podłączyć ?? w której żyle mogę go ująć ??

 • #4 19 Lis 2007 15:10
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  Nie rozumiem w jakim celu masz przyciski "podwójne". Wystarczy przycisk zwierny.
  Najlepiej jakbyś sprecyzował o co ci dokładnie chodzi. Przecież są gotowe rozwiązania.

 • #7 20 Lis 2007 16:07
  plasterq
  Poziom 9  

  myślę że coś dzięki podpowiedzią i schematom coś wykombinuje :D ale w razie czego będę jeszcze pisał .

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME