logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes Vito 108 - nadmuch działa tylko na 4 biegu, co sprawdzić?

labisp 19 Lis 2007 09:13 3338 7
REKLAMA
  • #1 4497122
    labisp
    Poziom 17  
    Posty: 297
    Pomógł: 7
    Ocena: 72
    Mercedes vito 108 bez klimy. Nadmuch działa tylko na 4 biegu. Co może być i gdzie szukać przyczyny?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4497135
    Radzio410
    Poziom 13  
    Posty: 52
    Pomógł: 6
    Ocena: 16
    jeśli działa tylko na 4 biegu to masz uszkodzoną opornice nie wiem gzdzie dokładnie jest ale napewno gdzieś w obudowie wiatraczka ona musi być chłodzona powietrzem z wiatraczka

    Dodano po 19 [minuty]:

    Jeśli tam nie ma opornicy zobacz czy nie znajduje sie on jak zdemontujesz panel sterowania nagrzewnicy.
  • REKLAMA
  • #3 4497175
    labisp
    Poziom 17  
    Posty: 297
    Pomógł: 7
    Ocena: 72
    A jak to może wyglądać?
  • #5 4497215
    labisp
    Poziom 17  
    Posty: 297
    Pomógł: 7
    Ocena: 72
    Przy wiatraczku tego nie mam. Poszukam w panelu sterowania.

    Dodano po 25 [minuty]:

    No i mam problem. Nie mogę tego znaleźć.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 4497395
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Posty: 1537
    Pomógł: 211
    Ocena: 1236
    Witam.
    Musisz dokładniej poszukać. Użyj lusterka, jest na pewno w odległości około 15 cm za wiatrakiem w kierunku wymiennika ciepła. Być może wysiadł w nim bezpiecznik cieplny.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 4499293
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5668
    Pomógł: 855
    Ocena: 3609
    Jest dostępny od spodu deski rozdzielczej - wstawiony w kanał wentylacyjny, w okolicy kolumny kier.
  • #8 4520377
    labisp
    Poziom 17  
    Posty: 297
    Pomógł: 7
    Ocena: 72
    Opornica wymieniona. Wszystko ładnie działa. Dziękuję za pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ Mercedes Vito 108 bez klimatyzacji ma problem z nadmuchem działającym tylko na 4 biegu. Przyczyną jest uszkodzona opornica wentylatora, która znajduje się w obudowie wiatraczka lub w panelu sterowania nagrzewnicy. Opornica musi być chłodzona powietrzem z wiatraczka i jest umieszczona około 15 cm za wentylatorem, w kierunku wymiennika ciepła, często dostępna od spodu deski rozdzielczej, w kanale wentylacyjnym w okolicy kolumny kierownicy. Może również zawierać bezpiecznik cieplny. Po wymianie opornicy nadmuch działa poprawnie na wszystkich biegach.
REKLAMA