Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cruiser - unlock i flash Sony Ericsson, LG, Sharp

plociarz 19 Lis 2007 16:53 115523 303
  • #1 19 Lis 2007 16:53
    plociarz
    Poziom 21  

W tym temacie piszemy tylko i wylacznie na temat dzialania, problemow i solucji związanych z Cruiserem [MILO]

Version 13.01 (24th November 2007):

* Added an unprotectable solution for unlocking DB2020 red CID52 phones. No server credits are deducted. One has to enable it in the Unlock options of the Server tab in the Settings window.
    This is actually the method developed by SoftMobile/Griffin team, then stolen and finally released completely for free by laser.
    By this idiotic move we were forced to release the CID52 solution totally unprotected.
    * Updated TAC list for K510i, K530i, K550i, K750c, K770i, W200i, W300i, W580i, W610i, W810i and Z310a. (also in Cruiser)
    * Updated communication component. (also in Cruiser)

DB2010 cidy 49,51 free
    Za simlocki z DB2020 CID52 nie pobiera logów, a z reszty (CID 49/50/51) dalej pobiera 1loga.

Od dzisiaj cruiser robi cid 52 przez unlock patch free :) a ja myslalem ze projekt juz prawie upadl

• #2 19 Lis 2007 16:58
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda

ano robi :)

Version 13.00 (19th November 2007):

· Added support for non-CSCA unlocking of DB2020 red CID52 phones. This solution is protectable. Supported interfaces are DCU-60 and DCU-65.

· Added support for Windows Vista.

· Fixed minor issue with some DB2012 phones.

· Fixed a bug related to smartcard/server communication - caused by adding preliminary support for Vista to the previous version [also in Cruiser]

· Updated TAC list for K800i, K810i, W580i. [also in Cruiser]

how to unlock :

Description:
    This procedure unlocks (and/or reflashes) red CID52 DB2020 phones.

Prerequisities:

· Ensure the phone battery is fully charged.
    · Make a GDFS backup using our DB2020 GDFS reader software [for free].
    · Make a security zone backup using our DB2020 GDFS reader software [for free].
    · Ensure you have enough server credits available

Unlocking procedure:

· Turn the phone on, then by pressing the >*<<*<* "secret" key sequence enter phone service menu. Go to the Service info submenu, then select the Software info item. Write down the first 2 or 3 lines describing the phone firmware version.
    · Attach the phone normally, preferably via DCU-60 or DCU-65 cable.
    · Go to the Security RSA tab and press the Unlock RSA button. Several server credits will be deducted during the operation.
    The procedure takes cca 5 minutes to finish and you will be asked to disconnect the phone and reinsert its battery two times at the end of the operation.
    · Note: Now the main firmware is overwritten, so it has to be reflashed by a suitable main FW flash file.
    · Flash the main firmware and raw filesystem to the phone. CID and certificate color do not matter at all.
    · Now go to the Locks tab and press the Direct Unlock button.
    · Customize the phone. For free, no server credit will be deducted.
    · Now turn the phone off (e.g. by pressing the <Ctrl-O> key combination).

Note:

· The raw filesystem flash and phone customization steps may be left out provided that you reflash the phone by exactly the same main firmware version as you have written down in the first step.

PS: Rapidshare link for Cruiser v13.00: http://rapidshare.com/files/70801381...aller.rar.html

• #3 19 Lis 2007 18:14
    Multi_COM
    Spec od GSM

No i doczekalismy sie - OnLine bez czekania - 4 lofi jeden phone
    Chodzi na dawnych logach, wymagana karta Cruiser+

Dostepny takze DClient czyli dla osob ktore nie posiadaja klucza...niestety drozej to wychodzi

• #5 19 Lis 2007 20:57
    Multi_COM
    Spec od GSM

hehe....no i pozamiatane ;) Ci co maja seToola teraz ciesza....chyba Mizar nie nazbiera kokosów chociaz podniosł ceny kluczy i logow ;)

• #6 19 Lis 2007 21:55
    FranekDolas

sonia_321 napisał:
    Witam,
    A orientujecie się może w kwestii W200i? Też red cid52, ale DB2012. Czy też można go zrobić w tej chwili cruiserem?

Raczej nie można.I dobrze...

• #7 19 Lis 2007 23:56
    doktort
    Poziom 14  

Wlasnie.I faktycznie unlock Cruiserem 4 logi czyli jakies 40pln dla endusera z malym zakupem, a SeTool FREE i to jest niespodzianka - jakas ciekawa wojenka sie chyba tam toczy ;). Teraz paradoks - 49/51 po logach a 52 FREE ... heheheh

• #8 20 Lis 2007 01:33
    masakra_a
    Poziom 14  

Gsm Libertus napisał:
    doktort napisał:
    Teraz paradoks - 49/51 po logach a 52 FREE ... heheheh

faktycznie hehehe

Jesli się nie myle to jest możliwosc podniesienia cidu do 52. Co Wy na to?

Oczywiście CID można zmienić na wyższy. Nie wiem tylko czy to przejdzie we wszystkich modelach.

A z tego darmowego cid 52 to wydaje mi się, że trzeba szybko korzystać. Coś mi się wydaje, że długo to nie potrwa. Pożyjemy zobaczymy ;)

• #9 20 Lis 2007 02:21
    TAS
    Poziom 23  

Dzisiaj z rozmawialem ze znajomym posiadaczem Cruisera który to wychwalał jaki to Cruiser jest super bo zrobił po logach unlocka przez patcha CIDa52, powiedziałem iz na bank Laser się wq..i i zrobi za free, no i proszę :) Ja sie tam cieszę bo za wiele tych cidów 52 nie robiłem, Logi do Ubota drtogie, Setool działał albo nie działał, teraz na czysto będę miał z locka tyle samo co przy robieniu po logach a dla klienta bedzie teniej bo koszt logoów odpadnie.I bardzo się ciesze że Laser dokopał Cruiserowi bo po ich numerze z patchem dbd 2020 starciłem do nich szacunek.

• #10 20 Lis 2007 07:52
    tonk
    Spec od GSM

powiedz mi jaki numer??? ze po 4 logi brali??? a setool zrobił za free? i każdy dzieciak kupi sam box i będzie ci trzaskać? oto ci chodzi?

• #11 20 Lis 2007 10:32
    Milenium GSM
    Poziom 10  

MaciekD24 napisał:
    aa czy da aise zrobic starym cruiserem cid52 ?

Nie, trzeba mieć Cruiser plus

• #12 20 Lis 2007 10:43
    FranekDolas

piratten napisał:
    a pomyślcie o tych co kupili kilka dni temu solucje od GT za 5k euro :D

Ps. ciekawe czy zwroty do 10 dni są uznawane ;]

Znasz kogoś kto kupił ?

• #13 20 Lis 2007 10:49
    plociarz
    Poziom 21  

Griffin na razie milczy jestem ciekawy co wprowadza bo czytalem gdzies ze mozna bedzie niby na mt-boxie nk robic se czyli jednym slowem jak mam mt-nk i se to zostalem zrobiony w konia bo teraz sobie mt se moge wsadzic za przeproszeniem bo mi 2 takie same sprzety nie potrzebne ehh

• #14 20 Lis 2007 10:50
    gomezf1
    Spec od GSM

FranekDolas napisał:

Znasz kogoś kto kupił ?

Ja znam ;) Chłopaki pewnie wczoraj pili z rozpaczy.

• #15 20 Lis 2007 11:07
    tonk
    Spec od GSM

FranekDolas napisał:
    piratten napisał:
    a pomyślcie o tych co kupili kilka dni temu solucje od GT za 5k euro :D

Ps. ciekawe czy zwroty do 10 dni są uznawane ;]

Znasz kogoś kto kupił ?

ja tez znam, sam do nich woziłem,

• #16 20 Lis 2007 11:13
    FranekDolas

Desperados :) Niczego ich nie nauczyła historia z MT-PRO ;)

• #17 20 Lis 2007 13:41
    MaciekD24
    Poziom 18  

Panowie mam starego cruisera i jak zczytuje k800i cid red 52 to mam tylko zakladke zapis. Jak zrobic z tego unlock?

• #18 20 Lis 2007 13:47
    skynet12
    Poziom 12  

mósisz posiadać crusiera plus bo starym nic nie zrobisz

• #19 20 Lis 2007 13:49
    zdzierus
    Poziom 9  

hehhe cruiser juz obnizył 1 log - 1smok cid 52

• #21 20 Lis 2007 14:18
    artelpro
    Poziom 15  

plociarz napisał:
    Griffin na razie milczy jestem ciekawy co wprowadza bo czytalem gdzies ze mozna bedzie niby na mt-boxie nk robic se czyli jednym slowem jak mam mt-nk i se to zostalem zrobiony w konia bo teraz sobie mt se moge wsadzic za przeproszeniem bo mi 2 takie same sprzety nie potrzebne ehh

Nie zostales zrobiony w konia bo do dnia dzisiejszego wielu ludzi uzywa MT Box Nokia i MT Box SE to ze bedzie mozna robic jednym sprzetem to tylko uklon w strone klienta zeby zakupil box-a, a jak bylo z Cruiserem wypuscili Plus i stare poszly w odstawke a Saras - Tornado i nagle HWK a teraz 2in1 prawo rynku. A jesli chodzi o ta informacje z MTBox-em to wiesz cos wiecej ? moze krociutko bo to nie ten watek na forum

• #22 20 Lis 2007 14:28
    plociarz
    Poziom 21  

Wiem tylko tyle ze ma byc to aktywacja platna (zrodlo niepotwierzone) narazie griffin team tez nie dal oficjalnej odpowiedzi jesli bedzie to aktywacja plana to ok bo myslalem ze za free do nokii doloza se i w takim ukladzie niestety majac mt nk i se musialbym se sprzedac bo po co 2 sprzety. Jedno mnie zastanawia dlaczeo griffin team jesli chodzi o gruba kase wprowadza cos jako pierwszy (mt-pro , aktywacja cid 52) a jesli pojawi sie cos za darmo sa ostatni z wprowadzeniem tego ?? ja czekam z niecierpliwoscia na ich ruch 2 dzien i jak narazie nic nieslychac gdyby nie cruiser ktorego posiadam majac samego mt se stracilbym szanse na zarobek przez te 2 dni dodam ze wczoraj i dzisiaj trafilo mi sei 5 teli z cidem 52 (moze to przypadek ze az tyle) pozdrawiam

• #23 21 Lis 2007 22:59
    specgsm
    Poziom 13  

Panowie mam mały problem jak powinna działac kolejnosc unlock path podłaczam telefon cid52 zczytuje info i nie mam podswietlonego rsa ani po flashowaniu co jest nie tak mam klucz cruiser+ cid 49 idzie bez problemu pomóżcie

• #24 21 Lis 2007 23:20
    artelpro
    Poziom 15  

Zapewne podlaczasz telefon standardow przez zalaczona przejsciowke, musisz uzyc kabla DCU60 (tego co jest w zestawie z telefonem), klikasz u gory przy wyborze portow w button USB, przy nacisnietym klawisze C w telefonie podpinasz ten kabel telefon zostaje zczytany. wybierasz Unlock RSA - nie odlaczaj kabla bo program moze zawolac kilkakrotnie o wyjecie baterii i kabla zrob to w takiej kolejnosci jak podpowiada program (o ile dobrze pamietam wyjac baterie, odlaczyc kabel, wlozyc baterie, przytrzymujac klawisz C podlaczyc kabel i idzie dalej), - za usuniecie RSA pobiera jeden kredyt jak juz zakonczy sie usowanie RSA przechodzisz do zapisu flasha glownego wciskasz mu flash nie odlaczajac telefonu przechodzisz do Odblokowanie, jak odblokuje telefon wciskasz customize i to teoretycznie wszystko. Gdzies czytalem ze moga byc rozne problemy ale sam nie sprawdzalem, niech ktos mnie poprawi jesli gdzies zamienilem kolejnosc, bo szkoda zeby tracic kredyty na darmo.

• #25 22 Lis 2007 08:07
    MoDerato
    Poziom 16  

Kolejność taka:
    1) Odczytaj telefon
    2) Odblokowanie RSA ( nie odłączaj telefonu, dopiero wtedy jak cię program poprosi to wyjmij i włóż baterię z powrotem )
    3) Wgraj plik Main i jak chcesz to też język
    4) Odblokowanie

• #27 22 Lis 2007 12:15
    Milenium GSM
    Poziom 10  

Czyli rozumiem że flashowanie jest niezbędne w przypadku CID52 ??
    Pytam ponieważ, flashowanie przez DCU60 nie wiem czemu jest u mnie problematyczne, a w zasadzie kustomizacja. Z kolei przez boxa, flashowanie przebiega prawidłowo, ale unlock już nie - dotyczyło to modeli wymagających kredytów i unlock (do tej pory DB2012) zawsze robiłem przez kabel DCU60.

Czy można teoretycznie najpierw przefleshować telefon, bez łączenia się z serwerem, a poźniej już po kablu DCU60 unlock bez ponownego fleshowania ?

• #28 22 Lis 2007 13:11
    tonk
    Spec od GSM

nie ponieważ jak zrobisz unlock rsa trzeba przeflashowac main, bez detach

• #29 22 Lis 2007 13:40
    artelpro
    Poziom 15  

czy wyjmujemy sama baterie bez kable czy kabel tez bo program podpowiada zeby wyjac baterie i odlaczyc telefon, ja dzisiaj probowalem mialem na chwile do testow W610 po odlaczeniu telefonu wedlug wskzaowek programu telefon juz nie byl widoczny (nie rozpoznawany - nieznane urzadzenie) czy wy wyjmujecie baterie a kabel zostaje podlaczony ?
    4 kredyty polecialy bo probowalem tyle razy flash i znowu unlock RSA :cry:

• #30 22 Lis 2007 13:58
    tonk
    Spec od GSM

w 1 odpięciu wyjmuje sama baterie, w 2 odpięciu kabel i baterie i łącze sie przez "C"

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME