Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ksero sharp ar 163 zaginanie i zacięcia papieru

BLACKMAN_82 21 Lis 2007 08:39 1469 9
  • #1 21 Lis 2007 08:39
    BLACKMAN_82
    Poziom 9  

Witam. Problem jak w temacie - kopiarka ar 163. Przeszukałem już Elektrodę, przerobiłem przy kopiarce co mogłem, nadal nie mogę znależć przyczyny.. Kopiarka potrafi zrobić ok kilka kopii a potem następuje zacięcie papieru - 1. w piecu, 2. na bębnie, 3. papier niekiedy wogóle nie wyjdzie z szuflady.. Prawdopodobnie delikatnie skręca papier przy podawaniu z kasety, kartka w momencie zacięcia jest jakby delikatnie skręcona, patrząc na piec - lewa krawędź strony jest kilka milimetrów niżej, wskazuje to na złe pobieranie z szuflady? próbowałem już regulować sprzęgła, wysokość szuflady, wymieniałem oś z półksiężycami, czyściłem czujniki... Nadal występuje problem.. Doradźcie.

0 9
  • #2 21 Lis 2007 13:41
    Peter__
    Poziom 16  

Pozdrawiam.
    To co mi przychodzi na myśl, to przyczyna może być w jakości papieru i jego wilgotności.

0
  • #3 21 Lis 2007 15:41
    BLACKMAN_82
    Poziom 9  

Nie, to odpada.. Sprawdzałem, od tego zacząłem..

0
  • #4 21 Lis 2007 15:55
    abcpawel
    Poziom 18  

a separatory w kasecie sprawdzał

0
  • #5 21 Lis 2007 17:53
    god
    Poziom 12  

No i taki banał: czy kopiarka stoi równo na wszystkich nóżkach?

0
  • #6 21 Lis 2007 22:23
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Rozwiązania są dwa:
    -po pierwsze, można to wyregulować, położeniem blaszek dociskających papier w szufladzie, ale reguły nie ma, czasem walczyłem z tym godzinę i więcej i dalej było źle, ale zawsze w końcu się udawało, kwestia cierpliwości,
    -po drugie połżyć w kasecie paper A4R, i wytłumaczyć klientowi, że inaczej nie da rady, kwestia siły persfazji.
    Pozdrawiam horse

0
  • #7 22 Lis 2007 11:58
    BLACKMAN_82
    Poziom 9  

wychodzi na to, że problemem są rzeczywiście blaszki dociskające papier w szufladzie, próbuję je regulować, ale efekt wciąż jest marny... odpowiadam na wcześniejsze posty - kopiarka stoi równo, próbowałem podstawić także inną kasetę, problem również występował, co teoretycznie wyklucza winę blaszek dociskających papier w szufladzie, choć było ok 2-3 mm różnicy między blaszkami w stos do kartki.. po zmianie formatu papieru na a4 r różnica oczywiście się zmniejsza, ale to rozwiązanie nie rozwiązuje problemu... czekam na dalsze sugestie. pozdrawiam!

0
  • #8 22 Lis 2007 20:15
    aimserwis

Poziom 12  

Pewnego razu walczyłem z czymś takim w jakimś zabytku.
    Nie pamiętam co to była za maszyna, jedo co pamiętam to że odgiołem te blaszki maksymalnie na zewnątrz i koniuszkami dotykały papieru. Wygiołem sprężynę dociskającą i poluzowałem ograniczenie formatu papieru.
    Pomogło i dlatego nie pamiętam co to za maszyna.

0
  • #9 23 Lis 2007 11:30
    BLACKMAN_82
    Poziom 9  

ok, powalczę jeszcze z tą kasetą i dam znać czy pomogło.

0
  • #10 23 Lis 2007 14:25
    SławekSS
    Poziom 22  

wymienic na nowe te separatory w kasecie. Koszt jednego to 23.11zł netto. Te fabryczne maja wade. Sa tłoczone nie z tej strony(błąd producenta).
    Nowe maja symbol:
    PTME 0255FCPZ
    PTME 0256FCPZ.

dodatkowo trzeba połozyc kopiarke na bok(wyjac wczesniej moduł developera) i oderwac takie folie naklejone w okolicach czujnika papieru.
    Uwaga! zostaje klej, który trzeba zmyć. Ja myje płynem do RADF'u Sharp'a.

0