Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ciągnik massej-ferguson nie działa podnośnik

06 Dec 2003 18:42 8143 6
  • Level 22  
    witam , ciągnik massej - ferguson typ 3125 , nie działa podnośnik , sterownik podnośnika to : hitch-tronic - bosch 0 538 201 008 , wyjście do ciągnika to gniazdo okrągłe 24pin , nie mam schematu połączeń , od czego by tu zacząć sprawdzać , może ktoś dysponuje jakąś dokumentacją takiego podnośnika/ciągnika (na wymianę lub kupię) lub zna f-mę ktora sprawdzi sterownik lub naprawia takie podnośniki - z góry dzięki za każdą podpowiedź .
  • Level 22  
    Wlasnie wrocilem z takiej naprawy, byla dziwna, byl uszkodzony komputer, po naprawie komputera i pomiarze napiecia na l2910 okazalo sie ze cos zwiera mi zasilanie ukladow scalonych i troche sie grzeje radiator napiecie na wyjsciu powinno byc 10V. Przewod czujnika na swozniu podnosnika zostal uszkodzony przez silownik, ciagniczek dziala bez problemow:)
  • Level 12  
    djtomi a powiedz kto ci naprawiał ten komputer,a może wiesz co było uszkodzone. bo mam podobny problem. pozdrawiam artur
  • Level 22  
    Sam naprawialem komputer, uszkodzony byl czujnik na walku a dokladnie kabel biegnacy do czujnika.
  • Level 17  
    witam

podpinam sie pod temat poniewaz problem wystepuje w ciagniku massej-ferguson model 3635 i objawem jest niedziałajacy podnosnik. na codzien naprawiam samochody osobowe i gdyby nie koligacje rodzinne tematu nie podjołbym ale ... ciagnika nie widziałem jeszcze na oczy własciciel zwrócił sie z prosba o sprawdzenie czujnika wymontowanego ze skrzyni o oznaczeniach bosch 0 0538 009 i mam pytanie o budowe i działanie w/w układu czy jest to czujnik połozenia typu potencjometrycznego jakie napiecie odniesienia na jakich pinach jaka ma byc z niego odpowiedz na zmiane połozenia i jak wyglada układ sterowania gdyby ktos udostepnił kawałek schematu lub opisał budowe układu byłbym bardzo wdzieczny dziekuje i pozdrawiam
  • Moderator
    Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
  • Level 9  
    a mocie może instrukcje i schematy do masy ferguson mf 294a