Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra K11 (r.94) przełącznik świateł

slonyk5 01 Dec 2007 13:44 12991 8
Relpol
    slonyk5
    Level 11  
    Witam!!! Chciałbym uzyskać pomocy w temacie przełącznika do świateł Nissan Micra K11 z roku 94. Nie przełącza na światła drogowe,reszta działa jak należy. Jeśli dłuższą chwilę manewruje się dżojstikiem światła "długie"mrugają (jakby brak styku). Chciałbym sie dowiedzieć czy przełącznik jest rozbieralny i jeśli go otworzę to nie powyskakują mi jakieś niespodzianki z środka. Może ktoś ma jakieś fotki w tym temacie. Proszę o pomoc i POZDRAWIAM
  • Relpol
    User removed account
    User removed account  
    slonyk5
    Level 11  
    Rozebrałem, skontrolowałem i nie wiem co tam moglo sie zepsuć. Styki czyste (dla pewności przemyłem), mechanizm w porządku. Założyłem, próba i niestety żadnej poprawy.
    zomodj
    Level 10  
    weź więc morze miernik i zobacz drogę od pająka po bezpiecznik. może przewód się gdzieś przetarł w okolicy.
    Nie wiem czy masz u siebie światła na przekaźnikach, może to być także jego wina.

Moderated By Błażej:

Co ma morze wspólnego z przełącznikiem świateł?

mansky
    Level 19  
    sprawdż przełącznik miernikiem czy łączą styki bo na oko to nie sprawdzanie
    slonyk5
    Level 11  
    Zastanawia mnie tylko jedno, kiedy ustawię dżojstik na stałe "długie" nic się nie zmienia, jednak kiedy ciągnę dżojstik na tzw. sygnał długimi, to "długie" na moment mrugną, ale trzeba ten ruch wykonywać bardzo wolno.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeżeli naprawa sprawia problem to założyć nowy, bądź drugi sprawny, dać przekaźniki i zapomnieć o sprawie
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wszystko wskazuje na brak kontaktu gdzieś w obrębie przełącznika zespolonego. Aby jednak to wykluczyć, to spróbuj zewrzeć na krótko wyjście świateł długich z tego przełącznika (kawałkiem przewodu). Jak uzyskasz normalne działanie, to odpowiedź gotowa.
    User removed account
    User removed account