Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F spalona kontrolka ładowania

02 Gru 2007 12:31 3032 2
  • Poziom 1  
    Witam
    Posiadam opla astre 1,6i (75KM) z 92r. W piątek odpalam rano samochód i zauważyłem świecącą kontrolkę akumulatora. Po przejechaniu kilku metrów usłyszałem dziwne buczenie. Zajrzałem pod maskę i dźwięk nadchodził z alternatora. Zmierzyłem napięcie na akumulatorze i było za wysokie ponad 15V (alternator jeszcze wtedy ładował) W drodze do mechanika na sekundę zgasły światła i kontrolka przestała świecić (prawdopodobnie przepaliła się wraz z całym alternatorem). Wymieniłem alternator na nowy. Chcąc sprawdzić czy wszystko gra i czy wystarczy tylko wymiana kontrolki wziąłem kabelek i podłączyłem do alternatora pod wyjście od kontrolki i drugi koniec do akumulatora i pod żarówkę 12V. Teoretycznie po włączeniu zapłonu żarówka powinna się zapalić a po odpaleniu auta zgasnąć. Otóż było całkiem odwrotnie na zapłonie nie świeciła a przy zapalonym silniku świeciła ( czyli tak jakby paliła się kontrolka przy zapalonym silniku). Więc nie wszystko jest ok :(
    Jaki morze być tego powód po wymianie alternatora? Dodam że akumulator teżjest nowy. Czy mogło spalić sie jeszcze coś oprócz kontrolki? Co jeszcze może być nie tak? Proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapewne źle podłaczyłeś kontrolkę (nie ten biegun akumulatora)
  • Poziom 18  
    Pomijając temat kontrolek sprawdż miernikiem czy ładuje.