Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stworzenie nagłośnienia w BMW E30 proszę pomóżcie

emmsi 04 Gru 2007 17:35 4603 26
  • #1 04 Gru 2007 17:35
    emmsi
    Poziom 8  

Witam Panów

Mam zamiar stworzyć audio w moim bmw e30 i ma ono wyglądać tak:

1.radioodtwarzacz Pioneer DEH-P7900UB
    2.głośniki na przód RAINBOW SLX 165 DELUXE
    3.głośniki tylna półka HERTZ DCX 690 albo HERTZ ECX 690
    4.subwoofer INFINITY REF 1250W z bass refleksem
    5.wzmacniacz pod głośniki przednie i tylne mac Audio MPX 4000
    6.wzmacniacz pod subwoofer MAC AUDIO FEARLESS 2000,MOC 750W

Nie jestem expertem w car audio dlatego
    teraz mam pytania:

- Które głośniki wybrać na tylną półkę albo może maicie jakieś inne propozycje zamiast tych albo może nie elipsy tylko okrągłe ?

- Czy te wzmacniacze będą wystarczającej mocy żeby to wszystko pociągnąć czy może lepiej kupić jakiejś innej firmy ? Ale chodzi mi w podobnej cenie

- Czy potrzebny mi będzie jakiś taki duży kondensator? Bo nawet nie wiem do czego one tak naprawdę są a widziałem go w wielu samochodach?

- Jeśli macie jakieś inne propozycje żeby coś w tym pozmieniać to proszę pisać nie znam sie na tym za dobrze i może ten cały system jest źle dobrany to proszę pisać

słucham przeważnie hip-hopu i czasami trafi mi sie techno

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

• Pomocny post
    #2 04 Gru 2007 17:48
    crazy_88
    Poziom 42  

Odradzam ci suba infinity z serii ref gdyż jest to nie wypał po całej lini szukaj bsw 15'' w używce czasem się trafi w dobrej cenie:) tylko wzmak też będzie musiał być odpowiedni.

• Pomocny post
    #3 04 Gru 2007 17:56
    toma085
    Poziom 21  

A ja odradzam głośniki z tyłu popsujesz sobie przednią scene dzwiękową, a pieniądze które zaoszczędisz dołórz do lepszego wzmacniacza lub suba.
    A tak wogule to jle masz sianka na ten sprzęcik i czy coś już masz czy dopiero kupujesz.
    Jeśli chodzi o wzmacniacz na przud to polecił bym jakąś używke :Alpine V12, albo coś z Signata lub Axtonika,Audison ma dobrej jakości wzmacniacze.

Moderowany przez Błażej:

Dwa ostrzeżenie za pisownię już są. Teraz dochodzi trzecie. Oby tak dalej...

• #4 04 Gru 2007 18:07
    emmsi
    Poziom 8  

a co sądzisz o:

- SUBWOOFER JBL GTO 1202D
    - Alpine SBL-1242
    - PIONEER TS-W307D4

pieniędzy na to wszystko mam jakieś 2500zl

czyli wcale nie montować głośników z tyłu samochodu ?
    tylko na przodzie wystarczą ?
    nie będzie takiego wrażenia dla pasażerów z tyłu że głos dochodzi od przodu?

• #5 04 Gru 2007 18:22
    crazy_88
    Poziom 42  

Kolejne beznadziejne opcje których nie polecam , masz podłokietnik w samochodzie?

• #6 04 Gru 2007 18:27
    Kostek7
    Poziom 27  

na TVN Tubro w zacnym progamie OPT też jest jak dobrze pamiętam
    BMW E30. Polecam :D

• #7 04 Gru 2007 20:53
    emmsi
    Poziom 8  

nie mam podłokietnika, i co z tego wynika ?

• Pomocny post
    #8 05 Gru 2007 21:12
    artekziom
    Poziom 10  

mam suba infinity REF1240SE podpiety pod wzmacniacz JBL GTO 75.2 i robi ladne zamieszanie wiec ci co mowia ze to lipa troszke sie nie znaja

• Pomocny post
    #9 05 Gru 2007 22:04
    toma085
    Poziom 21  

Kolego artekziom to chyba ty się nie znasz za pieniądze jakimi dysponyje kolega to napewno bym nie kupił tego suba a pozatym za podobną cenę można kupić coś o wiele lepszego.

• #10 08 Gru 2007 21:14
    emmsi
    Poziom 8  

No widzę że nikt więcej mi nie pomoże i nie otrzymam odpowiedzi na moje pytania....Zadałem parę pytań a tak naprawdę odpowiedzi to nie otrzymałem na żadne z nich... :cry: BEZ KOMENTARZA

• Pomocny post
    #11 08 Gru 2007 21:29
    herbiasty
    Poziom 19  

nie oburzaj sie.... tu kazdy chce pomoc.. :)

1, nie dawaj glosnikow w tyl.. nie ma sensu.. a lepiej porzadnie wygluszyć przednie drzwi i zapakowac solidny zestawik(nogawki furkocza) a nie pozalujesz :)
    2, tych wzmacniaczy nuie slyszalem wiec sie nie wypowiem
    3. jesli beda 2 wzmacniaczyki w tym pod suba ponadz 500rms to kond. sie przyda.. i gruuube kable

co do sprzetu.. to czego oczekujes?? mega basu czy moze ładnie grającego zestawiku??

• #12 09 Gru 2007 20:47
    emmsi
    Poziom 8  

suba chcę mieć żeby miał jakieś 300w rmsu a nie 500w tak jak piszesz. jedni piszą że ten infinity jest słaby więc jaki z bas refleksem byłby lepszy w cenie tak do 500zl. Chce kupić od razu w skrzyni bo sam nie mam zamiaru jej robić. Chcę żeby to grało głośno ładnie i dużo bassu.

• #13 09 Gru 2007 21:15
    crazy_88
    Poziom 42  

Polecam pb m10 głośnik jak najbardziej kulturalny dużo lepszy niż infinity tego sie nie da ukryć.

• #14 09 Gru 2007 21:15
    maxtz
    Poziom 27  

Moja propozycja jest taka:
    - głośniki do przodu HELIX Dark Blue 62.1 -300zł
    -SUBWOOFER HELIX BLUE DEEP 12 -300zł
    -wzmacniacz do systemu przedniego axton c202 -150zł
    -wzmacniacz do SUBWOOFER-a axtoan c402 -300zł
    -panele drzwi przednie -300zł
    -wygłuszenie drzwi -250zł
    -okablowanie -200zł

co daje nam około 1800zł i zostaje ci jakieś 700zł na radio np jakąś alpinkę ;)

• #15 11 Gru 2007 19:20
    zdunek88
    Poziom 12  

za 500 zl na pewno nie kupisz suba 500w rms czy 300.... a kondensator tak czy inaczej sie przyda... poprawia dzwiek ale byc moze po sluchaniu na postoju juz nie odpalisz beemki kondensatory zjadaja mocno prad:)

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]

• #16 11 Gru 2007 22:54
    herbiasty
    Poziom 19  

jakby poszukal to by kupil ;P
    ja za 500 wyrwalem kappe 202a 600 rms i tyle ma..

kondenstator nie poprawia dzwieku!!!! tylko
    zmniejsza spadki napiecia...

• #17 12 Gru 2007 21:36
    emmsi
    Poziom 8  

co ty mówisz "zdunek88" ??? jakie 500w rms ? ja chce suba jakieś 300w rmsu maxymalnie. A za 500zl to spokojnie można kupić subwoofer właśnie o takiej mocy 12"

• #18 19 Gru 2007 09:48
    emmsi
    Poziom 8  

Mam już jak narazie kupiony taki sprzęt:

- RAINBOW SLX 165 DELUXE
    - Magnat Xperience 162
    - Wzmacniacz Mac Audio Z4100

• #19 19 Gru 2007 10:08
    Malczyk2000
    Poziom 15  

crazy_88 napisał:
    Odradzam ci suba infinity z serii ref gdyż jest to nie wypał po całej lini szukaj bsw 15'' w używce czasem się trafi w dobrej cenie:) tylko wzmak też będzie musiał być odpowiedni.

Nie zgadzam sie z tą opinią, mam obecnie Ref1250 w skrzyni Br i gra bardzo dobrze. Słuchałem różnych subów od Solinga po PHD i JL więc nie pisz tylko że innego nie słyszałem. Ref1250 potrafi zagrać mocno i spokojnie - jak kto lubi. Proponujesz koledze bsw15` - po co? Zagra wolniej od refa ale zapewne mocniej, ale za to będzie się ciągnął tak że jak kolego będzie rano wsiadał do samochodu to sub będzie jeszcze grał wczorajszą nutą :wink:
    Zauważ także że kolega słucha głównie hip hopu.

• #20 19 Gru 2007 13:14
    crazy_88
    Poziom 42  

A zalożymy się że bsw nie jest wolnym głośnikiem jest to wyjątek co do 15'' mogę cię zapewnić że bym ci znalazł w cenie tego infinity głośnik który go zabija na dzień dobry.

• #21 19 Gru 2007 16:56
    Malczyk2000
    Poziom 15  

crazy_88 napisał:
    A zalożymy się że bsw nie jest wolnym głośnikiem jest to wyjątek co do 15'' mogę cię zapewnić że bym ci znalazł w cenie tego infinity głośnik który go zabija na dzień dobry.

No kolego jak chcesz stawiać głośnik 12` razem z głośnikiem 15` to nie pisz o zabijaniu. Gdzie tu logika? Ja nie napisałem że infinity jest lepsze od tego bsw - czytaj ze zrozumiem. Napisałem że nie masz racji pisząc że seria REF to niewypał na całej linii.

• #22 19 Gru 2007 17:17
    crazy_88
    Poziom 42  

Nie mam na myśli 15'' tylko konkurencyjną 12'' np coś z rockford fosgate w używce lub nawet pb m12

Każdy ma inny gust jednemu się podoba to a drugiemu tamto i tyle nie jesteśmy przeciesz tutaj po to żeby się kłucić.

• #23 19 Gru 2007 20:04
    wasikkamil
    Poziom 10  

w pułke nie dawaj głośników bo to bez sensu ;/ nie sprawdzi sie a tylko styłu ludziom po uszach bedzie dawac ;p grube keble zasilajace daj pod koncówke,i zainwestujw tube :) kondensator 1F koło wzmaka :)

Moderowany przez Błażej:

"Polska język - trudna język". Ostrzeżenie za niechlujną pisownię.

• #24 19 Gru 2007 22:35
    emmsi
    Poziom 8  

2.głośniki na przód RAINBOW SLX 165 DELUXE - już kupiłem
    3.głośniki tylna półka Magnat Xperience 162 - już kupiłem
    5.wzmacniacz pod głośniki przednie i tylne Mac Audio Z 4100 - już kupiłem

I teraz mam trochę dylemat bo nie wiem czy to wszystko pociągnie mi mój akumulator który ma 55Ah a przypominam że mają być dwa wzmacniacze i nie chce żeby mi np. światła w aucie przygasały jak podgłosze

Może potrzebny mi będzie jakiś kondensator jeżeli tak to napiszcie ile faradów. A może obejdzie się bez kondensatora tylko dać grube kable ?? Proszę doradźcie mi.

Jakiej grubości kable byłyby odpowiednie od radia do wzmacniacza i od wzmacniacza do głośników ?

Proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania :)

• #25 19 Gru 2007 22:54
    skolaszczecin
    Poziom 15  

No to jedziemy:
    Po pierwsze primo po co pytasz sie na forum jeśli i tak robisz po swojemu. Po drugie kupujesz głośniki na półkę wiec myślę ze jestes człowiekiem co lubi brzęczącą tablice rejestracyjna a w środku panuje hałas jak z mojej stoczni remontowej czytaj wszystko zlewa sie w jedno czytaj kompletny syf. Tylnia polka i i sub w bagażniku, pomyłka całkowita a wałkowane jest to na forum wiele razy ...
    Kup sobie "tube" z alledrogo za 100 zł radio z dvd i wszystkimi bajerami firmy medion, wzmacniacz 1800W firsta, wielkie głośniki w półkę firmy Boschaman i efekt będziesz miał taki jaki oczekujesz !

Co do twojego aku jest on słaby, ja mam 55Ah mam wzmacniacz RF który ma tylko 400W a przy mocniejszym basie niestety światła przygasają. Kondensator nic nie pomoże bo spadki napięcia sa zbyt duże. Bez audio ładowanie jest normalne czyli około 13,8 W ( 60A alternator) przy głośnej muzie spada do granicy 11,8 W ...
    Twoje autko nie jest zbyt nowe wiec sie nie zdziw jak będziesz miał problemy przy tym co chcesz wsadzić do niego. Posprawdzaj wszystkie masy, kable sprawdź jaki masz duży alternator ...
    Niestety to tylko moje zdanie nie musi sie nikt z nim zgadzać decyzja należy do ciebie :)

Kabel zasilający radio może być ze standardowej instalacji, do wzmaka daj jakieś 25mm^ lub 30mm^ będziesz miał na później jakbyś coś mocniejszego chciał załozyc, kable od wzmaka do zwrotek daj 2.5mm^ lub nawet 4mm^
    Pozdro

• Pomocny post
    #26 20 Gru 2007 08:06
    greg-si
    Poziom 27  

skolaszczecin napisał:

Co do twojego aku jest on słaby, ja mam 55Ah mam wzmacniacz RF który ma tylko 400W a przy mocniejszym basie niestety światła przygasają. Kondensator nic nie pomoże bo spadki napięcia sa zbyt duże. Bez audio ładowanie jest normalne czyli około 13,8 W ( 60A alternator) przy głośnej muzie spada do granicy 11,8 W ...

Oj to dziwne. U mnie są dwa wzmacniacze w tym pod subwoofer o mocy 400W aku 55Ah i alternator 70A i nic nie przygasa. Radzę sprawdź dobrze instalacje bo nic nie powinno przygasać przy takich mocach. Dodam że nie mam żadnego maybacha który miałby super instalacje elektryczną a autko ma już 10lat.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #27 21 Gru 2007 08:56
    Malczyk2000
    Poziom 15  

skolaszczecin napisał:

Co do twojego aku jest on słaby, ja mam 55Ah mam wzmacniacz RF który ma tylko 400W a przy mocniejszym basie niestety światła przygasają. Kondensator nic nie pomoże bo spadki napięcia sa zbyt duże.
    Pozdro

Kondensator nie pomoże? Przecież właśnie do tego jest przeznaczony.
    I chyba masz skopaną instalację w aucie, bo ja mam akku 60Ah który ma 7 lat i dwa wzmacniacze (Orion 400W RMS) oraz Audison (2x65W RMS) i do tego kondensator 1F i mogę grać na maxa i mi nic nie przygasa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME