Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy 4 kanałowy wzmacniacz można smostkować na jeden głośnik

hera 04 Dec 2007 20:34 1191 8
    hera
    Level 10  
    Witam mam pytanie Czy 4 kanałowy wzmacniacz można smostkować na jeden głośnik ??
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    4 w 1 nie
    smailliw
    Level 13  
    nie spotkałem się z takim wzmacniaczem, i nie sądzę że takie istnieją.
    crazy_88
    Level 42  
    Co najwyżej można z 4 kanałówki zrobić 2 mostki lub jeden mostek z dwóch kanałów a pozostałe 2 wykorzystać np na głośniki.
    BlueSystem
    Level 28  
    Można 4 kanały zmostkować na 2, i podpiąć każdy do osobnej cewki, jeżeli głośnik jest dwu cewkowy.
    smailliw
    Level 13  
    no to żeś doradził :!: totalna głupota i chyba z czytaniem na bakier, bo na elce sporo o takim podłączaniu gólśnika.
    kraz73
    Level 28  
    Totalną głupotą to to może i nie jest, jest raczej rozwiązaniem typu "ostatnia deska ratunku".

Nigdy nie mogłem zrozumieć po co komu wzmacniacz czterokanałowy do jednego głośnika? Wybór wzmacniaczy jest już w chwili obecnej bardzo szeroki a i moce przetwornic ograniczone chyba tylko widzimisie projektanta. Zamiast jednego czterokanałowca kupisz sobie spokojnie dwu czy monobloka i jeszcze zostanie kasy na przewody etc. / oczywiście tej samej klasy :)/, wielokanałowca podłącz tak jak powinien być podłaczony /min. 2kanały/.
    BlueSystem
    Level 28  
    Tak tylko napisalem, bo pytał czy sie da :P
    A ludzie ak robia chyba dlatego, ze znajda gdzies jakis wzmak, albo najpierw kupia cos a nie maja pojecia co, no i pozniej szkoda tych paru groszy zeby to wyrzucac, czy nie podlaczac, wiec kazdy za wszelka cene chce to upchnac tam gdzie nie trzeba :P Lepiej najpierw sie rozeznac ze wszystkim, pozniej kupowac klocki.
    Runcajs
    Level 25  
    Ty to umiesz napisac.. dobrze ze ludzie Ciebie nie sluchaja bo by sobie sprzet poniszczyli... piszesz ze ludzie tak robia bo sie nieznaja a Ty ukazujesz dokladnie taki sam poziom swojej wiedzy i namawiasz innych do blednego postepowania.. zastanow sie czasem nim cos napiszesz a nie tylko bezmyslnie nabijasz posty.. a co do tematu to juz bylo powiedziane ze nieda sie zmostkowac 4 kanalow na 1