Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AVSL85EU - nie włącza się, jaki kod błędu?

05 Gru 2007 18:56 9351 21
  • Poziom 13  
    Witam,
    Pralka jak w temacie - coś się stało i nie reaguje na nic poza przyciskiem włączenia. Po włączeniu dioda zamka drzwi pralki miga szybko a wolniej migaja dioda górna i dolna przycisków (dwie środkowe nie migają). Co to za błąd i jak usunąć awarię?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    zrób fotke i wklej to bedzie łatwiej
  • Poziom 13  
    Oto fotka.
    Może da się jakoś zrestartować program?
  • Specjalista AGD
    Chmielu napisał:
    Oto fotka.

wyciągnij z gniazdka wtyczkę na 5 minut >>jak nie pomoże sprawdź eeprom mógł sie skasować
  • Poziom 26  
    Nie pamietam za bardzo, byc moze sie myle ale w tej pralce bodajze resetu dokonywalo sie poprzez przytrzymanie na kilka sekund przycisku START czyli tego ponizej zalaczania zasilania
  • Specjalista AGD
    TomekCarlos napisał:
    Nie pamietam za bardzo, byc moze sie myle ale w tej pralce bodajze resetu dokonywalo sie poprzez przytrzymanie na kilka sekund przycisku START czyli tego ponizej zalaczania zasilania

tak ale to nie o ten reset chodzi
  • Poziom 20  
    reset ustawic pokrętło programatora na czarnym kółu i przytrzymac przycisk Start.
  • Poziom 13  
    Na programatorze nie ma czarnego kółka - są tylko programy od 1 -11 i funkcje płukania, wirowania, wypompowania itd. Próbowałem ustawiać po kolei na każdym programie i wciskałem przycisk START ale nic to nie dało. Zauważyłem że na niektórych programach lampki migają inaczej - są przez dłuższy czas zapalone a na chwilkę gasną.
  • Poziom 20  
    chodzi o punkty między programami
  • Poziom 13  
    Niestety nie działa...
  • Specjalista AGD
    W tym modelu reset polega na przytrzymaniu przycisku start (ten mniejszy obok włącznika). Kropek nie ma między programami.
  • Poziom 23  
    jest to błąd epromu wyłącz wtyczke na około 2min sprawdź czy eprom jest prawidłowo zamontowany ostatnie najgorsza wersja wymień moduł
  • Poziom 26  
    Jesli modul ma zamontowany na stale eeprom to niestety pozostaje wymiana calego modulu ale jesli eeprom jest w podstawce to wystarczy podstawic drugi, oczywiscie uprzednio zaprogramowany albo zaprogramowac eeprom od nowa, to jednaak wymaga posiadania programatora
  • Specjalista AGD
    eeban napisał:
    Chmielu napisał:
    Oto fotka.

wyciągnij z gniazdka wtyczkę na 5 minut >>jak nie pomoże sprawdź eeprom mógł sie skasować

czy ty umiesz czytać>???
  • Poziom 13  
    Jeśli EEPROM to kość na płytce pokręteł programatora - to jest wlutowany na stałe (jest jeszcze elektronika na dole pralki). Czy to na 100% jest uszkodzone?
    Aha, z tego co się dowiedziałem to pralka przed awarią nabrała bardzo dużo wody - może coś z zabezpieczeniem przed przelaniem jest nie tak?
  • Specjalista AGD
    czy zrobileś to co powyżej napisalem ??
  • Specjalista AGD
    wyjmi jeszcze modół poczysc dokładnie połączenia miedzy modułem a wiązką

pokusił bym się jeszcze o zmianę fazy z zerem w gniazdku !!

małe szanse że to pomoże bo ten błąd oznacza ze posypała sie pamięc

wiec faktycznie pozostaje wymienic moduł albo go na nowo sprogramowac

czasami tak się dzieje kiedy mamy problemy np z upalonymi przewodami w gniazdku albo brakiem uzerowania ewentualnie ze spadkami napięcia
    zwłaszcza na wioskach
  • Poziom 13  
    Kolego eeban, wyłączyłem pralkę z sieci nawet na dłużej - nic nie dało - objawy te same. Nie wiem jak sprawdzić EEPROM
  • Poziom 13  
    A może ktoś orientuje się czy opłacalna jest wogóle naprawa w/wym pralki?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Chmielu napisał:
    Kolego eeban, wyłączyłem pralkę z sieci nawet na dłużej - nic nie dało - objawy te same. Nie wiem jak sprawdzić EEPROM

samego eepromu nie sprawdzisz zamów w serwisie nowy >>kod błędu eepromu masz wyswietlony >>ale może to oznaczać także uszkodzony moduł :cry:
  • Poziom 26  
    Nowy eeprom tu nic nie pomoze bo modul nie ma podstawki tylko pamiec jest w nim na stale wiec jedynie drugi modul albo przeprogramowac istniejacy

Dodano po 4 [minuty]:

Cena takiego modulu to okolo 500 PLN
  • Poziom 13  
    Dziękuję za pomoc, pralka działa. Pomogła wymiana modułu i eepromu (w starym module eeprom był wlutowany na stałe, w nowo zakupionym jest podstawka pod kość). Koszt części ok. 400PLN.