Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EP 2010 Znaczek bębna. Jak wykasować bęben?

05 Gru 2007 20:00 911 4
  • Poziom 17  
    Znalazłem kilka cennych wiadomości co do tej maszynki, ściągnąłem dedykowany Servis Manual i nic nie znalazłem (chyba za szybko czytałem).

Jak wykasować bęben w jaki sposób, kolega mi mówił o jakiś bezpiecznikach co sie przepalają i że można w w kodach ??????????????

Czego mam się przestrzegać, unikać i na co zwrócić większą uwagę robiąc konserwację (a czeka mnie to jutro rano).

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witaj.
    Kopiarka nie jest zła, nawet bym powiedział że jedna z przyjemniejszych, z wszystkich analogów 20-to kopiowych" Minolty.
    Zanim dobierzesz się do bezpiecznika to sprawdź w kodzie (Counter/cooco1)
    czy pod "4" ką czasem nie dobiegł licznik do swego limitu. Jak tak, to po prostu wykasuj i wpisz większy o (interesującą cię liczbę kopii) wartość.
    Owszem, można wymienić bezpiecznik.
    Maszynę w ten sposób wprowadzisz w stan Inicjalizacji i mieszania" Developera.
    Jeżeli go nie wymieniasz to - UWAGA !!! Wyjmij butelkę z TONER-em.
    W tym trybie (ok.6 minut) maszyna przyjmuje z nowej butelki Developer, układa go w Unit-cie, sprawdza wartość ( na czujniku ATDC - w "V") zapisuje go jako wyznacznik i przepala bezpiecznik, rejestrując wymianę wkładu.
    Można jeszcze ustawić w kodach - "chois" żeby maszynka nie blokowała się co jakiś czas i inne ciekawe sprawy... ( masz to wszystko w S+M)
    Zwracać szczególną uwagę Powinieneś na:
    - Stan developera ( białe kreski - pył papierowy)
    - Stan utrwalania ( teflon i olejak), a uważaj na małą, plastykową nóżkę czujnika za utrwalaniem, niech Ci się nie złamie. ;)
    - "Kolary" we wkładzie
    - Lampę Ekspozycyjną - czy nie przydymiona"
    ...itp.
    ...i w ogólnie, jak to przed chwilą powiedziała moja Pociecha zaglądająca tatusiowi przez ramię : "niech moc będzie z Toba..." ;))

Pozdrawiam
    "serwek" :)
  • Poziom 17  
    wielkie dzięki za pomoc, udało się pod kodem 4 :D
    ale o co chodzi z tym "chois" i "Kolary" we wkładzie :?:

I jeszcze mam problem że za grubo nakłada toner na kartce przez co na kartce sa wypuklenia toneru (jak dla niewidomych) Jak to usunąć :?:
  • Poziom 25  
    Witaj
    Są cztery możliwości:
    - zbyt duża szpara na "doctor blade" - wałek magnetyczny
    - zbyt duża zasobność TONER-u w Developerze (obniżyć ręcznie w kodach i wyjałowić)
    - jakiś hm,hm..."lewy" Toner-ek, częsty przypadek np. na "Katun"-nie... ;/
    - właśnie "kolary". Są to kółeczka/ dystanse na wałku magnetycznym. Jeżeli będą zużyte to bęben będzie zbyt blisko toneru zbyt dużo. Jest to na dłuższą metę groźne ponieważ : zmatowi powierzchnię bębna ( a szkoda), posypie na dolna elektrodę tonerem i developerem (zwarcia i cuda z maszyną), wałek utrwalania padnie w mgnieniu oka ) "olejak" nie nadąży zbierać
    Pozdrawiam
    "serwek" :))
  • Poziom 12  
    Regulację dokładną masz w kodzie C90, o ile, jak napisał SERWEREK szczelina i kolary ok. Jeżeli regulacja w C90 nie wystarczy to w F8 przestaw ręcznie odczytaną wartość (bodajże przyciskami od zoom-u). Jak w którymś kodzie obniżysz wartość atdc, to na otwartej klapie przedniej rób kopie na 2/3 czarne dotąd, aż zakręci butelką z tonerem. Wtedy wiesz że osiągnęła taki poziom jaki jej zadałeś i zaczyna dobierać toner. W przypadku regulacji w górę na otwartej klapie wciskasz "toner", kopiarka powinna kręcić tonerem. Zadajesz jej tonerowanie kilka razy, dotąd aż aż po naciśnięciu "toner" kopiarka będzie się kręcić a butelka nie. Wtedy wiadomo że dobrała do zadanego poziomu. Jak jest ok to zostawiasz. Ogólnie b. fajne urządzenie, jeżeli chcesz żeby Ci dłużej posłużyła, to wymień elektrolity na generatorze wysokiego napięcia. O ile dobrze kojarze, HV jest nad "piecem" tak jak w EP1050 i temperatura wysusza kondziory. Skutki mogą być kosztowne lub nienaprawialne. Jest to najczęstrza przyczyna złomowania tych maszyn. Oczywiście da się naprawić, ale jest to kłopotliwe i kosztowne- łatwiej zapobiegać.
    Pozdro, ICE