Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MINOLTA EP 2010 ,szare tlo

_pawelek1_ 30 Paź 2006 14:11 1818 23
  • #1 30 Paź 2006 14:11
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Witam wszystkich
    Otóż minolta ep 2010 xeruje ale z szatym tlem nie mam pojęcia co jej jest.
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuje

0 23
  • #2 30 Paź 2006 15:08
    ritech
    Poziom 15  

witam podaj więcej szczegółów , jaki kopiarka ma przebieg , co z developerem , bębnem , dystansami , czy to szare tło jest na całej kartct itd..

0
  • #3 30 Paź 2006 16:55
    boofla
    Poziom 13  

Poprostu bęben jest do wymiany.

0
  • #4 30 Paź 2006 18:46
    cefram
    Poziom 29  

Witam
    A nie developer?
    Pozdrawiam

0
  • #5 30 Paź 2006 19:43
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A może jedno i drugie :-) ? A może po prostu wyczyść dobrze kopiarkę, lustra , elektrody , odbłyśnik i lampę exp a dopiero potem cokolwiek wymieniaj ?

C.

0
  • #6 30 Paź 2006 19:45
    boofla
    Poziom 13  

Niektóre modele z MINOLT seria CSPro przy zużywaniu się bębna zachowują się identycznie jak MINOLTY cyfrowe tzn. zaczynają tło robić a sam nadruk jest coraz bardziej szary, nie czarny. Jednym z tych modeli jest EP-2010. Sam STARTER w minoltach (znam z praktyki) wytrzymuje nawt 400.000-800.000 kopii - zależy od modelu. U siebie na "babci"EP_470Z przejechałem ponad 500.000 a na EP-8015 przejechałem ponad milion.
    Trudno oczywiście z takiego opisu wywnioskować co jest przyczyną ale ja bym podstawił najpierw inny bęben, jest prościej i szybciej.

Dodano po 1 [minuty]:

Faktycznie może jak COPYMAN pisze najpierw przeczyść maszynę a zwłaszcza optykę.

0
  • #7 30 Paź 2006 19:54
    copyman

W 2010 zapomnij o takich przebiegach startera! Ma zamknięty obieg i syfi się po ok. 100 tys. i to jak klient używa dobrego tonera i papieru co nie pyli a kopiarka jest w czystym biurze. Po drugie nie porównuj tego z 470 a tymbardzie z 8015 !!! Co do zużywania bębna to nie jest to do kończ prawda. Oznaką zużytego bębna w DIALTA-ch są np. cienkie czarne linie zwłaszcza po bokach wydruku a czerń jest super ! I bez tła !

C.

0
  • #8 31 Paź 2006 15:03
    serwek
    Poziom 25  

Podzielam Kolegów, konretne zdanie !
    Rutynowy PRZEGLĄD, a potem dalej... to podstawa :!:
    "Copyman" ma rację w cyferkach zużyty bęben paskuje lub prążkuje przeważnie od tylniej strony maszyny, tam gdzie jest powrót toneru do wywoływaczki, ze "śmieciami".
    W analogach serii "EP" zużycie bębna - to ciemna kopia, brak możl.regulacji.
    ehh...

0
  • #9 31 Paź 2006 15:23
    jerzy b.
    Poziom 11  

Istnieje jeszcze jeden powód szarych kopii . Niewłaściwy toner .

0
  • #10 31 Paź 2006 18:18
    KRZYBA

Poziom 12  

Miałem kilka takich przypadków w EP 1050/52/54 pomogła wymiana dystansów a co do developera to są naprawde wytrzymałe u mnie niektóre mają już ponad 300 tyś przebiegu i bez problemu. Oczywiście trzeba uwżac na tonery i zbytnio nie zmieniac producenta. Pozdrawiam

0
  • #11 31 Paź 2006 18:55
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Panowie
    Bylo tak: , najpierw prawie nie widoczny byl wydruk, wyjąlem caly toner i okazalo sie ze sie zjaral bezpiecznik taki zielony z boku obudowy tonera.
    Wygląda on jak rezystor, tylko ze zielony .Po jego wymiane xero wlasnie zostawia szare tlo, text jest czarny ale skąd to szare tlo?.Resetowalem ją,czyścilem optyke ,listwy,teflon w piecu i dalej to samo.
    Kończą mi sie pomysly, bęben odpada nie dawno wymieniany.
    Nie wiem już gdzie mam szukać usterki.
    AHA jak zmienić te "dystansy" i czy to w trybie serwisowym: stop0 stop1 ?

0
  • #12 31 Paź 2006 19:41
    scorrpio1
    Poziom 13  

witam.

ten bezpiecznik to jest rezystor który sie przepala w momecie inicjacji dewelopera / o ile mowa o tym przy pinie łączącym moduł bebna z kopiarką / jesli tak to zainicjowales stary deweloper.

najlepiej wymien deweloper na nowy i przeprowac inicjalizacje w F8 , i będzie po sprawie

dystanse to tuleje na walku magnetycznym wywolywaczki

0
  • #13 31 Paź 2006 19:57
    serwek
    Poziom 25  

Z góry, odrazu, Przepraszam Was za ton wypowiedzi ale...
    Pewnikiem (...za górami i lasami...:) ) było tak:
    Po wymianie bezpiecznika maszyna weszła we wsypywanie Developera do Im.Unitu (zwarcie na module). A ponieważ była tam butelka z TONERem to dowaliło ( przez parę minut ) do wyjałowionego developera pożądną porcję świeżego Tonera. Minęło w między czasie ok.6 minut i maszyna sprawdzając, na koniec ATDC, zapisała zbyt wysoki poziom Toneru w Starterze. Po przepaleniu nowego bezpiecznika ;))) (przypadkiem się udało ;)))), zatrzymała się.
    Przy próbie zrobienia kopii nadmiar TONER-u pewnie powoduje "tło", przy okazji pewnie dowlając więcej koksu, zgodnie z wpisem na PWB_A z ATDC-:))) przy inicj...
    Jeżeli tak to:
    - Wywal butelkę z tonerem (samą butelkę !)
    - Zrób ok. 50 kopii całkowicie czarnych, tzw. APLI
    - Jak pozbędziesz się tła a obraz bedzie OK to wejdź w kody (c00c01).
    - ustaw ATDC ręcznie na ok "52", lub wejdż w F8 i wymieszaj (BEZ BUTELKI)

Czy tak....przypadkiem było Panie Kolego "_pawelek1_" :?: :D
    ehh...
    Pozdrawiam

0
  • #14 01 Lis 2006 17:26
    copyman

Na miejscu kolegi _pawelek1_ to bym serwis Konica-Minolta zawołał, bo jeszcze kilka "ćwiczeń" i koszty naprawy kopiarki przekroczą jej wartość ! A tak na wiasem to super pomysł wymieniać dystanse pod kodami serwisowymi ! :-) :-) :-)

C.

0
  • #15 01 Lis 2006 18:03
    serwek
    Poziom 25  

no, jak już tak wesoło :D
    - proponuje przyczłapy w kulbatorze ale tylko te z pojemnika na kilwater i nie więcej jak 2 cm od salingów, bo zabardzo się rozszfindluje w prawo. :D:D:D

No dobra....już spoko, sorki
    A swoją drogą powinien być, w tym forum tematytcznym, pod-dział np :" do śmichu", coś na rozluźnienie...
    Ja też Panu Koledze "_pawełek1_" proponuje kontakt werbalny lub osobisty z najbliższym wolnym serwisem kopiarek Minolta.
    Napisz z jakiego miasta jesteś to coś pomożemy ;).

0
  • #16 02 Lis 2006 09:48
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Dzięki wam wszystkim Panowie, poprubuje coś jeszcze .
    Jak dowiem sie co to bylo to sie odezwe.
    Pozdro

0
  • #17 01 Gru 2006 14:01
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Powiedzcie mi Panowie jeszcze jak wywolać to ATDC.

0
  • #18 01 Gru 2006 17:08
    serwek
    Poziom 25  

ADTC się nie wywołuje...:D
    "ADTC" to jest syganał który z grubsza ;), głównie steruje zasilaniem butelki dozowania toneru.
    Ten sygnał jest zczytywany przez płytę gł.przy inicjalizacji nowego modułu "Imaging Unit" z nowym developerem, a jego poziom, na zasadzie porównania, zapisywany zostaje na kości . Na tej podstawie maszyna (jej płyta sterująca) wie jak dostarczać (kręcić butelką) Toner do środka modułu, w jakiej częstotliwości, zależnej od zmian sygnału zczytywanego podczas pracy.
    Żeby zapisać prawidłowy :!: sygnał w pamięci należy wymienić developer, w kodach swerwisowych, uruchomić "F8" - 6 minutowe "mieszanie" .Po ukończeniu procedury spisać poziom na klapę i wylączyć maszynę.

Widzę że nie Dajesz za wygraną :D ......OK :D

Pozdawiamy

0
  • #19 02 Gru 2006 10:37
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Nie daje za wygraną, nie dam sie MINOLCIE:)
    Dzięki za info jeszcze czekam na walek teflonowy i olejowy bo po większej ilości kopii strasznie rozmazuje. Na walku teflonowym jest około milimetra przyklejonego PROSZKU i na walku olejowym to samo.Qrde czekam już 5 dni , bo poczta strajkuje:cry:
    Pzdr.

0
  • #20 06 Gru 2006 16:58
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

DO CHŁOPAKÓW Z "AB LUBLIN"
    Chłopaki pomużcie z tą MINOLTĄ bo nie mam już sił.

0
  • #21 12 Gru 2006 15:51
    piwos
    Poziom 23  

A toner to kolega jaki tam miał, może katun?

0
  • #22 12 Gru 2006 23:22
    copyman

Nie czepiałbym się KATUN-a , bo to dobry toner i stosuję go wiele lat bez problemów. A tak na marginesie to dzwonił do mnie kolega który podobne problemy (szare tło) ma na oryginale. I co na to powiedzieć ?

C.

0
  • #23 13 Gru 2006 15:50
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Toner jest orginał, i na pewno to nie wina prochu.

0
  • #24 13 Gru 2006 18:46
    piwos
    Poziom 23  

a ja z katunem miałem kłopoty i to nie tylko w minoltach. Utrwalanie całe zawalone smołą w przysłowiowe 3 chwile. Kopie przeczernione , bez półtonów , bez mozliwości regulacji i inne podobne sprawy.

0