Witam!
Mam problemy ze zrobieniem generatora fali prostokątnej na układzie LM358N. Zrobiłem układwedług:
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/L/M/3/5/LM358.shtml
W PDFie z linka National Semiconductors na stronie 9 jest schemat generatora (Squarevawe Oscillator)
(rezystory 100kOhm i kondensator 1 nF). Zrobiłem dokładnie taki sam układ i zamiast generować mi
prostokąt, na wyjściu pojawia się napięcie stałe ok 3,2V
Całość zasilam 5V i na wejście R2 rwnie podaje 5V.
CO może być nie tak?
Mam problemy ze zrobieniem generatora fali prostokątnej na układzie LM358N. Zrobiłem układwedług:
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/L/M/3/5/LM358.shtml
W PDFie z linka National Semiconductors na stronie 9 jest schemat generatora (Squarevawe Oscillator)
(rezystory 100kOhm i kondensator 1 nF). Zrobiłem dokładnie taki sam układ i zamiast generować mi
prostokąt, na wyjściu pojawia się napięcie stałe ok 3,2V
Całość zasilam 5V i na wejście R2 rwnie podaje 5V.
CO może być nie tak?