Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar P Max 188 - ciepłe rurki w zamrażarce!

09 Gru 2007 20:17 3830 18
  • Poziom 11  
    Witam, mam taki problem, nie znam sie za bardzo na tym, ale sytuacje postaram się przedstawić dość jasno, tak an chłopski rozum, jak ja to widze.

Więc tak: mam lodówke Polar P Max 188 (jakieś 7 miesięcy) i zauważyłem dziwne zjawisko w zamrażalniku. Te rurki przez które płynie chłodziwo w zamrażarce powinny chyba być lodowato zimne? No i tak, te na samym spodzie, pomiędzy 3 i 2 szyfladą i 2 a 1 są ok. Zamarnięte na amen, oszronione itd. a natomiat rurki u góry zamrażarki są nieoszronione a na dodatek nie są tak lodowate jak pozostałe. Tak jakby wcale nie chłodziły tylko miały temperaturę panującą w całej zamrażarce.

Czy tak powinno być czy jest to jakaś usterka?
  • Specjalista AGD
    Wygląda to źle, ale zacznij od sprawdzenia temperatury w zamrażarce - wystarczy termometr zaokienny.
  • Poziom 11  
    no mrozić mrozi, ale na tej górnej półce stanowczo słabiej niż na dole.
  • Poziom 17  
    Witam z tego co opisałeś wygląda to tak jakby było mało czynnika chłodniczego
    czy sprężarka pracuje z przerwami czy ciągle a temperatura jest osiągana
    niestety jeżeli sie to potwierdzi to pomorze ci tylko serwis
    czyli napełnienie lub wymiana urządzenia jak jest nieszczelność w komorze
    pozdro drops
  • Moderator AGD
    Nie przejmuj się tym, temperatura powinna być odpowiednia tylko ją zmierz dla pewności.
  • Poziom 11  
    Znaczy powiem tak... lodówka chodiz w trybie pół na pół - 45 chodzi - 45 pracuje. Dziwne, bo mój teść ma podobną lodówke i pracuje znacznie krócej niż stoi, także to już mi jakiś czas temu podpadło. Kolejna sprawa, to takie dziwne odgłowy wydawane przez lodówke. Czasem coś syczy, jak powietrze, czasem coś sie przelewa, coś zabulgocze itd. Zadzwoniłem do sklepu gdzie ją kupiłem to powiedzieli że to jest "urok nowoczesnych lodówek" co mi się wydaje dość dziwne, ale ok.. fachowcowi wierzyłem na słowo.
  • Poziom 39  
    Samo syczenie, bzyczenie i bulgotanie jest rzeczywiście "urokiem nowoczesnych lodówek", mam Whirlpoola (=Polar) i "gada" jak najęta.
    Wydaje mi się natomiast (z perspektywy użytkownika) że włączanie się pół na pół to trochę za często.
  • Poziom 28  
    Nieszczelny układ- ODDAJ dostawcy- niech się że szmelcem użera- ZADNEGO NAPEŁIANIA czynnikiem- zostwią Cię z tym złomem jak im pozwolisz na napełnianie!!
  • Poziom 11  
    no to zobaczymy, dziś zadzwonie do nich, zobaczymy co powiedzą, narazie dzięki, w razie czego będe pisał
  • Poziom 22  
    STOP!
    żaden serwis Lodówka jest sprawna, no może poza tymi dźwiękami ale jak nie przekraczają 40 dB to też jest ok.
    Termostat nie steruje czasem tylko Temperaturą, wiec to jak często się włącza i wyłącza zależy od ilości załadunki i od częstości otwierania drzwi. Natomiast ciepła rurka w zamrażarce oznacza końcówkę układu (do sprężarki nie może dostawać się zimny czynnik ponieważ może to spowodować uszkodzenie jej)
  • Poziom 27  
    swider91 napisał:
    no to zobaczymy, dziś zadzwonie do nich, zobaczymy co powiedzą, narazie dzięki, w razie czego będe pisał

Nieszczelny układ - będzie coraz gorzej.
    Zapchany filtr - to samo.

Pracuje długo bo tylko część parownika chłodzi.
    Tylko zwrot lub naprawa.
    Jeśli chodzi o muzykalność- to normalne.
  • Specjalista AGD
    Czy rzeczywiście tak trudno zmierzyć temperaturę w tej zamrażarce?
  • Specjalista AGD
    Co wy piszecie? Jesli chodzi pol na pol, to jaka nieszcelnosc?
    Sprzet sprawny.
  • Moderator AGD
    Nie rozumiem po co koledzy piszą takie bzdury; nieszczelność, zapchany filtr, zwrot do sklepu?
    Przecież ta lodówka jest od początku sprawna!
    Jeszcze autor tego tematu zapłaci za nieuzasadnione wezwanie serwisu.
  • Poziom 27  
    cezet napisał:
    Nie rozumiem po co koledzy piszą takie bzdury; nieszczelność, zapchany filtr, zwrot do sklepu?
    Przecież ta lodówka jest od początku sprawna!
    Jeszcze autor tego tematu zapłaci za nieuzasadnione wezwanie serwisu.

Gratuluję fachowości . 45min pracy i połowa parownika nie pracuje. Pożyjemy - zobaczymy.
  • Poziom 11  
    No teraz to już w ogóle niewiem co myśleć... serwis przyjedzie w poniedziałek. Zobaczymy, ale powiedzcie sami... Czy nowoczesna lodówka ma pracować mniejwięcej tyle samo czasu co stary nieszczelny złom? Tak wspominam, bo miałem starego, nieszczelnego Polara z lat 70 i tamta lodówka mimo tego że od niej zimno "ciągło", bo była nieszczelna, to i tak pracowała mniejwięcej pół na pół. A teraz płace 1300 za lodówke żeby mieć prawie to samo? No bezsens... Jeszcze jedno... Kto by niby wymyślił zeby rurki które są podobno zakończeniem układu mają znajdować sie w zamrażarce? Po co tam niby są skoro nie chłodzą? A jak niby ma się coś uszkodzić jak zakończenie będzie zimne, to czy wpływ temperatury w środku nie oddziałuje na nie? No zapewne przyjmują minusową temperaturę panującą w zamrażarce, a same nie chłodzą... To sie wszystko z leksza nie trzyma kupy, no ale zobaczymy. Serwis jak mówiłem będzie w poniedziałek, także sie okaże co oni powidzą. Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to proszę bardzo, bo niemam pojęcia co o tym myśleć, naprawdę.
  • Specjalista AGD
    Czy Ty naprawdę nie czytasz postów dokładnie? Serwis pierwsze co zrobi, to zmierzy temperaturę w zamrażarce i jeśli będzie w normie, to zabulisz za "nieuzasadnione....". Nikt nie będzie macał rurek.
  • Poziom 22  
    swider91 napisał:
    Kto by niby wymyślił zeby rurki które są podobno zakończeniem układu mają znajdować sie w zamrażarce? Po co tam niby są skoro nie chłodzą? A jak niby ma się coś uszkodzić jak zakończenie będzie zimne, to czy wpływ temperatury w środku nie oddziałuje na nie?

Rurki, które zaszraniają się mają temperaturę ok -30 stopni. W nich jest czynnik chłodzący w postaci cieczy, który paruje. Taki czynnik w postaci cieczy nie może dostać się do sprężarki od strony ssącej, te rurki co nie są oszronione są tzw rezerwą aby cały czynnik zdążył odparować i do sprężarki doszedł w postaci gazowej. temp -20 wystarczy aby on odparował,
    Mam nadzieje, że wyjaśniłem co miałem na myśli wcześniej.
  • Specjalista AGD
    bronek1806 napisał:
    STOP!
    żaden serwis Lodówka jest sprawna

Rzeczywiście, czemu ja głupi pozwoliłem sobie na ciągnięcie tematu do prawie następnej podstrony, o dyskusji na temat sprawnego sprzętu...
    Sam tak się zastanawiam... :wink: