virtual pc emuluje caly "virtualny" komputer w systemi w ktorym jest zainstalowany, czyli jak w tej sytuacji pod xp, ktory pochlania juz jakies zasoby twojego komputera, uruchamiasz inny system, czyli sprzet musi naraz udzwignac dwa systemy no i programy ktore uruchamiasz.
lepszym rozwiazaniem, jest stworzenie odrebnej partycji na ktorej zainstalujesz win 98, do tego polecam partition magic, stworzysz nim partycje, ustawisz ktora ma byc aktywna w danej chwili i chyba nawet ma bootmanagera. gdyby bylo odwrotnie tzn xp na 98 to xp tworzy cos na pozor bootmanagera ale o wiele lepszym rozwiazaniem jest odrebny bootmanager.
polecam lekture forum jest tu wiele postow jak zrobic dwa systemy na jednym kompie.
pozdrawiam
PS: virtual pc jest darmowy??? coś z ms jest za free????