Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Electrolux ERB 29003W - zamrażlnik sam się rozmraża

09 Gru 2007 21:22 5051 4
 • Poziom 11  
  Kupiliśmy lodówkę Electrolux ERB 29003 W w sierpniu br. Jak do tej pory , czyli ok 4 miesiące nie było z nią problemu do momentu kiedy zobaczyliśmy wielką kałużę wody wokół lodówki i wszystkie produkty w zamrażalniku rozmrożone.
  Pokrętło temperatury ustawione było na "2", ponieważ nie trzymamy zbyt wielu produków w lodówce. Kiedy zwiększyłem wartość na "4" lodówka zaczęła mrozić normalnie.
  Co jest tego powodem ? Czy to że lodówka jest ustawiona w nieogrzewanym pomieszczeniu (temperatura spada nawet do +3 C) ma wpływ na jej pracę ?
  Nie wiem czy wzywać w tym wypadku serwis, ponieważ znalazłem w instrukcji że lodówki są projektowane dla konkretnej strefy klimatycznej i w przypadku tej lodówki temperatura ta wynosi +10 C -- +32 C.
 • Poziom 27  
  Jeśli to jest lodówka z oddzielnym zamrażalnikiem to przy tak niskiej temperaturze tak będzie . Czujnik temperatury jest w schładzarce gdzie temperatura wymagana jest powyżej 0. Jeśli temperatura otoczenia jest tak niska jaka ma być w schładzarce lub niższa to agregat się nie włączy a więc i zamrażarka też nie mrozi . Chyba że są dwa oddzielne agregaty i termostaty.
 • Admin grupy AGD
  Ta lodówka musi stać w pomieszczeniu o temperaturze otoczenia > niż 16 st. C
  Poczytaj instrukcję.
 • Poziom 11  
  Szkoda że wcześniej nie zwróciłem na ten parametr uwagi. Przecież w naszym klimacie często temperatura spada poniżej 16 C. Pamietam starszego typu lodówki np. Polar, nawet jak temperatura spadł do kilku stopni w pomieszczeniu to mroziły bez problemu. Przecież nie każdy trzyma lodówkę w ogrzewanym pokoju gdzie zawsze jest powyżej 16 C.
 • Specjalista AGD
  piotr2802 napisał:
  . Przecież nie każdy trzyma lodówkę w ogrzewanym pokoju gdzie zawsze jest powyżej 16 C.

  Współczesne lodówki - każdy (musi).