Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung WS-32Z308P wylacza sie

sebastianowicz 10 Gru 2007 12:16 2605 7
  • #1 10 Gru 2007 12:16
    sebastianowicz
    Poziom 2  

witam wszystkich serdecznie.
    zakupilem telewizor samsung ,uzywany ktory wylacza sie czasami co 5 minut czasami potrzebuje godzinke ,poprostu sie wylancza tak jakby ktos go wylaczyl pilotem od telewizora.bardzo bym prosil o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
    pozdrawiam i wysolych swiat.

Regulamin: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Pierwsze od góry ogłoszenie w dziale TV:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic885720.html
    Pisownia! Regulamin p.15.
    Przeniosłem z TV. [Mirek Z.]

0 7
  • #2 10 Gru 2007 12:57
    miloon
    Poziom 19  

Bardzo dużo jest postów na ten temat "wyłącza się". Musisz obejrzeć płytę pod kątem zimnych lutów oraz sprawdzić/wymienić elektrolity w przetwornicy, dokonać pomiarów napięć etc. Nikt nie wywróży tego.
    pozdr

0
  • #3 10 Gru 2007 13:20
    sebastianowicz
    Poziom 2  

jest to bardzo czesta usterka w tych telewizorach.jakie kondensatory nalezy wymienic przy przetwornicy ,jezeli jest to ich stala wada to moze ktos wie wiecej .na plycie nie ma zimnych lutow.dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
    seba

0
  • #4 10 Gru 2007 17:37
    karol5608
    Poziom 28  

Wymienić wszystkie kondensatory elektrolityczne w przetwornicy po stronie pierwotnej i wtórnej. Popraw luty przy grzejących się i większych gabarytowo elementach. Pozdrawiam

0
  • #5 10 Gru 2007 21:52
    zustoo
    Poziom 18  

Witam
    Proponuję sprawdzić i ewentualnie dokonać regulacji napięcia UG2 . Zdarzyło mi się kilka razy że pomagało.
    Powodzenia

0
  • #6 11 Gru 2007 11:58
    sebastianowicz
    Poziom 2  

tylko go otworzylem ,wysunolem plyte sprawdzilem na zimne luty ,kiedy sprawdzalem pare razy sie wylacza i pozniej chodzi juz caly czas , wychodzi na to ze jak sie nagrzeje to sie nie wylacza.co teraz

0
  • #7 11 Gru 2007 13:55
    CHACA
    Poziom 43  

Co teraz? Wymieniaj elektrolity w zasilaczu.Poprawiaj lutowania lutownicą a nie okiem.Schemat masz?

0
  • #8 12 Gru 2007 22:49
    sebastianowicz
    Poziom 2  

schemat mam S62A .dzieki wam wszystkim wszystko dziala super ,wymienilem kondensatory pobawilem sie troche lutownica i dziala jak zloto .
    zycze wszystkim wesolych swiat i szczesliwego nowego roku.
    jestem w szoku ze otrzymalem tyle odpowiedzi w tak krotkim czasie i poradzilem sobie z problemem.
    wielkie dzieki !!!

0