Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 320 FB druczki pocztowe

JANEKAUDI 10 Gru 2007 22:43 2031 1
  • #1 10 Gru 2007 22:43
    JANEKAUDI
    Poziom 10  

Witam wiem ze się uparłem na drukowanie na druczkach pocztowch ale nie wiem co jest nie tak przestawienie długości na 5,5" nic nie zmienia cały czas drukuje jak a4 tylko zmiany w ustawienia dokumentu drukowania zmieniają długość drukowania z tym ze rozmiar papieru jest albo a4 , a5 b5 legal letter . zrobiłem reset drukarki mam takie ustawienia
    czy jakieś ustawienia są nie tak? jeśli ustawiony druczek ma drukować 2 razy zaczyna na 3 czyli a4 może ktoś mi cos doradzi będe naprawdę wdzięczny win xp se2 sterowniki oki tak drukuje ok tylko zmiana długości [/img]

0 1
  • #2 11 Gru 2007 09:01
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ustawienia w menu drukarki są ładowane po resecie drukarki (nie ważne czym ten reset jest spowodowany włączeniem drukarki czy sygnałem z komputera). Ale nie są to ustawienia sztywne. Jeśli program drukujący zmienia te ustawienia to drukarka nic na to nie poradzi i drukuje jak życzy sobie program. Nie można zablokować możliwości tych parametrów przez komputer. Drukarka moim zdaniem jest ok. Masz problem z ustawieniami w komputerze... Mam nadzieje że masz do tego specjalizowany program, bo jak drukujesz np z pod worda to... długa droga przed Tobą... Sprawa jeszcze jedna: ta drukarka była zaprojektowana do systemów operacyjnych typu DOS. Sterowanie tą drukarką z systemów typu XP to wyższa szkoła jazdy. Proste ustawienia w sterownikach czasami nie przynosiły skutku, często grzebałem w rejestrach windowsa żeby zmusić takie drukarki do poprawnej pracy. Ale za każdym razem była to sprawa indywidualna i dużo zależało jakim programem się drukuje i pod jaki program dokonfigurowało się windowsa.

Z strony formalnej: jest to dział dla ludzi którzy przynajmniej znają zasadę działania urządzeń których używają. Tego rodzaju pytania to powinny być zadawane w działach dla początkujących. Na razie zostawiam to w tym dziale, ale jeśli będą tu padać pytania na które odpowiedź jest w instrukcji obsługi to przeniosę ten temat do początkujących.

0