Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP Link / Broadcom - nie łączy z żadną siecią

11 Gru 2007 11:25 3694 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z którym jak narazie nikt nie może poradzić, może ktoś z was będzie wiedział o co chodzi.

Moja karta Wifi przestała działać z dnia na dzień, wieczorem wyłączyłem komputer, rano już nie działało, przynajmniej tak myślałem. Sprawdziłem w innych gniazdach, przeinstalowałem system kilka razy, przywróciłem domyślne ustawienia BIOS, sprawdziłem na Linuxie i nie działa. Sprawiłem więc nową kartę i tuż po zamontowaniu zdiwiłem się bo zauważyłem że jest ten sam problem - nie chce połączyć z żadną siecią!. Sprawdziłem na drugim komputerze na tej samej antenie obok i działała. Mam w pobliżu 2 sieci otwarte i kilka zabezpieczonych, klucz od 1 zabezpieczonej i łączyłem się z nią prawidłowo. Nie jest to więc wina zabezpieczeń sieci, bo łączyłem się z drugiego komputera prawidłowo.

Teraz trochę konkretów. Oba urządzenia na PCI. Pierwsza karta: Siemens Gigaset PCI Card 54 \ chipset Broadcom 4306 - nie sprawdzałem na innym komputerze. Druga karta: TP-LINK WN551G \ chipset Atheros - sprawdzona na innym komputerze, działa prawidłowo.

Teraz specyfika problemu. W obu przypadkach sieci są wyświetlane prawidłowo, jest cała ich lista. Sygnał, adres MAC, kanały, etc. wyśiwetlane są prawidłowo, ale z żadną siecią nie mogę się połączyć. Przy kliknięciu na jaką kolwiek system nawet nie reaguje, zachowuje się tak, jak bym nic nie zrobił, ikona w tray nie zmienia się (powinna zmienić się i zacząć pobierać IP), diody na kartach przy próbie połączenia nie mrógają - powinny. To tyle jeśli chodzi o Windows XP.
    W Linuxie jest podobnie. Gdy próbuję łączyć się przez Network Managera w Gnomie lub jego odpowidniku z KDE, przy 36% łączenia komputer przestaje pracować i po dłuższej chwili bez dojścia do 100% przerywa łączenie. Diody tak samo się zachowują jak w przypadku Windows. Próbowałem na Ubuntu 7.04, 7.10 \ Kubuntu 7.10 \ KateOS 3.6 \ Fedora 7.

Tak więc nie jest to problem typu, uszkodzone gniazdo czy zabezpieczona sieć tylko coś poważniejszego. Proszę o pomoć jeśli ktoś ma jakieś pomysły, bo ja już nie mam.
  • PCBway
  • Poziom 22  
    Na 99% uszkodzona płyta głowna. Mozesz jeszcze zobaczyc jakas karte sieciowa raLinka. A czy inne urzadzenia (karty) wpiete w ten komputer dzialaja bez problemow?
    Moze to nie jest rozwiazanie ale jesli masz zintegrowana sieciowke LAN to zamiast karty podlacz accespointa z trybem APC.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Oczywiście inne karty na PCI działają prawidłowo we wszystkich gniazdach.

Sprawiłem podobną płytę i sprawdziłem, zmieniłem tylko płytę, reszta została ta sama i nic. Dalej nie działa. Sieciówki zintegrowanej nie mam, to nie sprawdzę.
  • Poziom 40  
    Może banalne ale:
    Sprawdzałeś we właściwościach protokołu TCP/IP dla tej karty czy masz ip i dns pobierane automatycznie?
    Co wyświetla komenda ipconfig /all ?
    Rozumiem że ustawione masz to że SSID dla karty jest takie samo jak sieci z jaką chcesz się połączyć.
    Czy w ikonie karty w systray'u jeżeli próbuje się połączyć z siecią (pobrać ip) "chodzi" pomarańczowa kropka?
    Czy nie jest wciśnięte "wyłącz" pod prawoklikiem na połączeniu bezprzewodowym?
    Czy praca karty jest w infrastrukturze czy w adhoc?
    Dla pewności sprawdz klucz i wybrany system szyfrowania w aktualnym profilu karty w związku z połączeniem z daną siecią.
  • Poziom 9  
    W przypadku systemu, wszystko najpierw domyślnie systemowo, potem po konfiguracji - nic.
    SSID - zgadza się.
    Jeśli chodzi o kropkę, zgadza się, chodzi o tę kropkę.
    Praca jest w infrastrukturze, próbowałem w ad-hoc też nie.
    Klucz dobry, szyfrowanie też. Zresztą nie działa na sieciach otwartych.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o ipconfig /all
    Cytat:

W przypadku podłączenia się do własnej sieci Ad-hoc poprzez interfejs 00-01-E3-05-8A-E2. System zaalarmował, że nie otrzymał adresu IP od sieci i stan sieci jestt jako "Ograniczenie lub brak łączności".

C:\Documents and Settings\User>ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : komputer

Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 2:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Siemens Gigaset PCI Card 54 #2

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-01-E3-05-8A-E2

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak