Zobacz, czy świecenie 1 diody z opornikiem 1kΩ Cię zadawala. Jeśli tak, to dodaj drugą diodę, i oceń wynik. Jeżeli wynik jest OK, to dodaj trzecia diodę. Sądzę, że ten wynik nie będzie Cię zadawalał, w takim razie "wracasz" do poprzedniego układu i dla 4 diod bedziesz potrzebował 2 takie same oporniki, w układzie, który Ci proponowałem wyżej.
Podstawowa sprawa: to nie ja, tylko Ty oceniasz, czy takie świecenie Ci wystarczy. I nie bój się eksperymentów: 12V nie kopie ...
A jak czegoś nie wiesz, to zajrzyj do podręcznika fizyki, do rozdziału "elektryczność". Tam jest wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby nie być zielony ...