Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Electrolux EW1232F - wymiana łożysk

anna_2032 15 Gru 2007 22:02 3540 4
  • #1 15 Gru 2007 22:02
    anna_2032
    Poziom 9  

Witam proszę o pomoc wysiadły mi łożyska pralka już rozebrana krzyżak wyciągnięty i problem ponieważ jest tam uszczelka ,simering i nie wiem czy ta uszczelka jest razem z łożyskiem samej nie umiem jej wyciągnąć.i czy są jakieś zastępcze łożyska czy musi być orginał.

0 4
  • #2 15 Gru 2007 23:25
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Przewaznie simmeringi sa oddzielnymi elementami, wybija sie je tak samo jak lozyska, czyli mlotkiem i wybijakiem. Warunkiem stosowania czesci zamiennych jest to aby mialy taki sam rozmiar jak oryginal czyli tak jak jest napisane na simmeringu i na lozyskach

0
  • #3 16 Gru 2007 09:11
    anna_2032
    Poziom 9  

Dzięki. Chodzi o to że ten krzyżak ma dwa łożyska jedno z simeringiem który jest przyklejony do łożyska a z drugiej strony zwykłe łożysko.problemem może być to łożysko od bębna właśnie z uszczelką czy to jest razem z łożyskiem

0
  • #4 16 Gru 2007 09:21
    nares
    Specjalista AGD

anna_2032 napisał:
    problemem może być to łożysko od bębna właśnie z uszczelką czy to jest razem z łożyskiem

Nie ma problemu - łożysko i uszczelka(simering) są oddzielnie, ale przy wybijaniu łożyska wyjdą razem.

0
  • #5 26 Lut 2012 19:02
    dobrekw
    Poziom 9  

Mam teraz taki sam problem - wymiana łożysk w tej pralce, ale kompletnie nie wiem jak wydobyć z niej krzyżak. Brak tam typowej pokrywy z tyłu którą ma/miało wiele pralek. Czy trzeba demontować cały osprzęt i wyciągnąć obudowę bębna wraz silnikiem do góry?

1