Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przesuwnik fazy 90 stopni niezależny od częstotliwości

zeusrulez 16 Dec 2007 15:20 3809 4
Tespol
    zeusrulez
    Level 9  
    Witam !
    Mam problem z przesunięciem fazy o 90 stopni , przesuwnik fazowy ma być niezależny od częstotliwości. Częstotliwość którą podaje na przesuwnik jest w granicach od kilku Hz do 100kHz. Proszę o pomoc jak mam to zrealizować i na jakich układach.
  • Tespol
    fotonn
    Level 28  
    W tej początkowej fazie, niewątpliwie ciekawego wątku, określ może, fazę czego chcesz przesuwać, dobra?
  • Tespol
    zeusrulez
    Level 9  
    Z generatora podaje np cosinus zapisze go bez fazy początkowej Xmcos(ωt) podaje go na czówrnik RC i otrzymuje na wyjściu czwórnika Ymcos(wt+φ).

Przesuwnik wykorzystuje w układzie do pomiaru charakterystyki fazowej.
    Realizuje go na dwóch układach mnożących AD834.
    Na pierwszy układ podaje, mnoże Xmcos(ωt) × Ymcos(ωt+φ)
    Na drugi układ musze podać ten cosinus przesunięty w fazie o 90 stopni czyli sinus, czyli mnoże Xmsin(ωt) × Ymcos(ωt+φ)...

Nie byłoby problemu gdybym podawał tylko z generatora coinus o jednej częstotliwości jednak musze wykonać szerokopasmowy przesuwnik fazy a z tym mam problem .

Mam nadzieje , ze przybliżyłem Ci/Wam mój problem ...
    skorakora
    Level 4  
    Najprościej by było dać wzmacniacz w układzie OE[/code]
    Moderated By trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.