Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei U 121 aka Playset

dziara1986 17 Gru 2007 23:09 12722 27
  • #1 17 Gru 2007 23:09
    dziara1986
    Poziom 9  

Siemka!!!
    Mam kilka pytań do tego modelu telefonu, otóż zostałem szczęśliwym (albo i nie) posiadaczem tego telefonu z sieci PLAY. I tu zaczynam: Czy da się z niego ściągnąć simlocka??? Czy da się zmienić przekierowanie plików odbieranych z Bluetootha na kartę pamięci??? Czy da się wgrać do niego nowy soft??? Czy ogólnie da się ominąć zabezpieczenia do gier i aplikacji Java???( bo takowe istnieją i nie da się wgrać poprzez kabel grrrr...) Mam nadzieje, że ktoś mi odpowie w sensowny sposób.

Pozdrawiam

0 27
  • #2 17 Gru 2007 23:44
    arem
    Poziom 39  

to masz problem z tym egzotykiem

0
  • #3 19 Gru 2007 23:20
    dziara1986
    Poziom 9  

Czemu?? jakieś powody??

0
  • #4 19 Gru 2007 23:35
    arem
    Poziom 39  

to nie jest Nokia czy Samsung - do tych jest mnóstwo różnych rzeczy , a Huawei to egzotyk na rynku - firma wogóle nie znana - dopiero zaczyna raczkować .

0
  • #5 20 Gru 2007 08:29
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

simloka nie sciagniesz, polaskiego nowego softu nie wrzucisz bo niema czym. Nieda sie zmienic przekierowania pikow i sciagnac tego zabezpieczenia.
    narazie to nowy telefon na polskim rynku i nic go nie obsluguje i niema szans cos z nim zrobic

0
  • #6 21 Mar 2008 12:08
    kamtel2006
    Poziom 20  

wznawiam temat czy coś sie ruszyło w tym kierunku?

0
  • #7 28 Mar 2008 19:39
    polender
    Poziom 1  

Witam
    Dołączam się do zapytania, czy jest możliwość sciągniecia blokady - oryginalnie siec Play, nie przyjmuje sieci Plus oraz innych - byłem w 2 serwisach nie dali rady
    pozdrawiam

0
  • #8 28 Mar 2008 20:08
    fingusio
    Warunkowo odblokowany

Nie ma na dzien dzisiejszy.

0
  • #9 29 Mar 2008 08:34
    discusall
    Poziom 21  

Kup x-simke powinno działać ostatnio montowałem taką właśnie w Toshibie G500 i śmigała aż miło to tyle chyba na tą chwile jeśli chodzi o locka.

0
  • #10 04 Kwi 2008 16:19
    adichom
    Poziom 2  

discusall napisał:
    Kup x-simke powinno działać ostatnio montowałem taką właśnie w Toshibie G500 i śmigała aż miło to tyle chyba na tą chwile jeśli chodzi o locka.

Witam, czy kolega wyżej może wyjaśnić laikowi czym jest x-simka i ile to kosztuje?

0
  • #11 04 Kwi 2008 18:36
    discusall
    Poziom 21  

Karta x-sim dostępna w każdym sklepie gsm albo na serwisie aukcyjnym.

0
  • #12 04 Kwi 2008 18:47
    GSMUnlock
    Spec od GSM

Z Plusfonem (ZTE) 630 nie działa np. X-Sim takze znając zycie z Playfonem i Plusfonem (Huawei U120 i U121) takze nie będzie to banglało.

0
  • #13 04 Kwi 2008 18:49
    adichom
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Jakoś nie pomyślałem, żeby pogooglować ;P Poszukałem też czegoś na allegro i trafiłem na tornadosim. Z opisu aukcji wynika, że radzi sobie z playsetem bez problemów ale jak to jest naprawdę? Może ktoś testował i chce się podzielić swoimi doświadczeniami?

0
  • #14 25 Kwi 2008 19:30
    gulczasgsm
    Poziom 10  

dzisiaj u siebie w serwisie testowałem x-sim na Playsecie Huawei u121 i chodzi bez problemow - koszt u nas w sklepie 50 zl wiec nie jest zle a telefonik pozostaje z gwarancja

0
  • #16 25 Kwi 2008 23:01
    arem
    Poziom 39  

masz jakśs opis jak tym się robi - jak możesz na maila podeślij.

0
  • #17 26 Kwi 2008 21:17
    gsm-tech
    Poziom 23  

Multi_COM napisał:
    sa juz klipy do tego w wersji v2.0 ktore ladnie scigaja locka wlasnie z Plusfonow

Co do Plusfona to sie zgodze że V2.0 klipa odbloowuje go, ale niestey z Huavey U121 wystepujacym u nas jako PLAYSET są juz problemy z odblokowaniem ,pomimo iż klip pokazuje ze operacja unlocka przebiegla pomyslnie simlock siedzi nadal .

0
  • #18 27 Kwi 2008 11:36
    arem
    Poziom 39  

pewnie w poniedziałek będę miał takiego od unlocka to napiszę czy poszło.:-)

0
  • #19 17 Maj 2008 23:01
    dex_ter
    Poziom 10  

Witam, też zakupiłem telefon PLayset (Huawei U121) w sieci play i mam ten sam problem co pozostali jego nabywcy. Nie da się wgrywać gier ani aplikacji JAVA, po wgraniu pisze "Sprawdzanie nie powiodło się" i plik nadaje się tylko do kosza. Z wideo jest tak samo, .avi , .3gp nieoubsługiwane formaty. Gry, aplikacje i napewno wideo można wgrać przez stronke http://laduj.pl/.. Instrukcja:
    1. Ładujemy plik jaki chcemy ściągnąć na telefon
    2. Po załadowaniu wyświetla nam się 6 cyfrowy kod
    3. Wchodzimy (na telefonie) na stronke web.laduj.pl i wpisujemy tam ten 6 cyfrowy kod
    4. Wybrany plik nam się ściaga i działa.
    Niestety jest to płatne. Tak robiłem tylko z grami java, ale podejrzewam, że z plikami wideo i aplikacjami będzie podobnie. Jeśli ktoś wie jak wgrywać przez kabel USB prosze o info! Pozdro.

0
  • #20 21 Maj 2008 13:28
    1123211
    Poziom 12  

Co do kart X-SIM to tez nie dziala

0
  • #22 21 Maj 2008 22:50
    gsm-tech
    Poziom 23  

Multi_COM napisał:
    @gsm-tech: idzie na 100% tylko instrukcja producenta jest zla...poprawna tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5164299#5164299

Juz sprawdzalem i wedlug tej instrukcji i innych solucji , na obecna chwile mam 2 szt fonów ktorych nie idzie ruszyć klipem , wszystko przebiega zgodnie z opisem w 100% , zapala sie zielona dioda wpisuje kod i zatwierdzam i mam komunikat blad hasla. Telefonik to PLUSFON 401 a drugi to CHESS (Huawey U120) , zrobilem juz kilkanascie Plusfonów ale kilka tez nie poszlo , niby wszystko ok a wywalalo wlasnie blad hasla .

0
  • #23 18 Cze 2008 09:53
    jaraduga
    Poziom 9  

Kupiłem TORNADOsim na allegro. Blokady sim-lock jakby nie ma gdyż telefon uruchamia się, prosi o PIN itp., ale nie jest w stanie zalogować się do sieci(w moim przypadku do Plusa). Próbowałem zalogować się ręcznie i też bez powodzenia. Sprzedawca z allegro zaoferował zwrot należności. Czyli jest w tym telefonie jakieś dodatkowe zabezpieczenie w sofcie typu tylko własna sieć(jak to można było wybierać w siemensach).

0
  • #24 26 Cze 2008 11:33
    hary3damianek
    Poziom 11  

jaraduga napisał:
    Kupiłem TORNADOsim na allegro. Blokady sim-lock jakby nie ma gdyż telefon uruchamia się, prosi o PIN itp., ale nie jest w stanie zalogować się do sieci(w moim przypadku do Plusa). Próbowałem zalogować się ręcznie i też bez powodzenia. Sprzedawca z allegro zaoferował zwrot należności. Czyli jest w tym telefonie jakieś dodatkowe zabezpieczenie w sofcie typu tylko własna sieć(jak to można było wybierać w siemensach).

Przeprogramuj kartę. Dostałeś do niej instrukcję? jeśli nie to podaję w załączniku. Problem zdarza się czasami że telefon gubi zasięg ale należy włączyć ręczne wybieranie sieci, wtedy unikniemy tak częstych problemów a gdy już taki wystąpi - wystarczy przełożyć kartę do innego fona.

W razie problemów służę pomocą.

0
  • #25 28 Maj 2010 22:00
    slodkie_ciacho
    Poziom 15  

Witam.
    Odświeżę temat może.
    Czy wiadomo już jak/gdzie zrzucić simlock'a w tym telefonie?
    W serwisie powiedzieli mi że nie da się...
    Pozdrawiam

0
  • #26 28 Maj 2010 22:15
    Tech mobil

GSM Product Supporter

zmień serwis bo ci chyba nie umieją zrzucać ;):)

na ta chwile temat do zrobienia bardzo prosty

0
  • #27 28 Maj 2010 22:35
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Na chwilę obecną cała masa sprzętów robi simlocka z tego modelu np. Martech VSZ, JAF, Multi-box itp. a nawet bez żadnego boxa da się to zrobić po kablu usb, ale to musisz poszukać w sieci na tacy ci nie podam :D

0
  • #28 28 Maj 2010 22:51
    slodkie_ciacho
    Poziom 15  

Ok dzięki.
    Ja się nie bawię we wgrywanie softu czy zrzucanie simlock'a-tylko usterki polegające na wymianie części. Oddam go gdzieś indziej, a jak już będzie to im pokażę-ich tekst "Jeżeli w którymś serwisie Panu zrzucą to niech Pan przyjdzie powiedzieć gdzie"

Trochę późno ale może dopiszę że w innym serwisie powiedzieli też że nie zrzucą.
    Tata pojechał do salonu Play i opowiedział im-zrzucili za darmo.

0
  Szukaj w 5mln produktów