Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei U121 simlock

mireek55 22 Sty 2008 21:08 12027 45
  • #1 22 Sty 2008 21:08
    mireek55
    Poziom 11  

Witam jak w temacie czy jest możliwość zdjęcia simlocka na dzień dzisiejszy z tego telefonu Huawei U121

0 29
  • #2 14 Cze 2008 22:32
    hary3damianek
    Poziom 11  

Miałem ten sam problem niektórzy mówią ze w niektórych komisach zdejmują simlocka ale niestety w moim pobliżu w żadnym komisie nie potrafili tego zrobić więc kupiłem sobie kartę Tornado SuperSim i telefon działa bez problemu (Vodafone 716) działa mi aktualnie w Orange PL :)

Wydaje mi się to dobre rozwiązanie ponieważ koszt takiej karty to około 40zł a jest również możliwość użycia jej ponownie w innym telefonie obecnie lista modeli stale rośnie :)

0
  • #3 31 Sie 2008 23:03
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  

Witam.U nas zdjęcie simlocka w takim telefonie kosztuje 50zł.Moim zdaniem drogo.wiem jednak że podobno są jakieś kody,ale dokładniejszych informacji narazie nie znam.Sam poszukuję stronki gdzie można zdjąć locka za free.

0
  • #4 31 Sie 2008 23:34
    krzychoo89
    Poziom 13  

Widzialem juz dosc dawno temu Huawei Unlock Clip. Obslugiwal Plusfona i Playseta.

0
  • #5 01 Wrz 2008 11:14
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

@Joanna i Andrzej , nie ma żadnych darmowych kodów. Jeżeli znajdziesz kody, na pewno nie będą to darmowe kody na ściągnięcie simlocka, tylko płatne. I będę na pewno kosztowały więcej nić powiedzieli u Ciebie w mieście.
    50 zł to dobra cena. Widzisz kolega kupił kartę Tornado za 40zł. Lepiej dołożyć 10zł i mieć problem z głowy. Tym bardziej, że karty te maja różne widzi mi się i nie zawsze chcą poprawnie działać.

0
  • #6 03 Wrz 2008 22:47
    rgsm
    Poziom 16  

Od dzis Kulankendi (po USB) i Multi-box (JTAG) juz robia.

0
  • #8 04 Wrz 2008 12:15
    szpilers
    Poziom 22  

wie ktos skad kabel do multiboxa pod to wytrzasnac??

0
  • #9 04 Wrz 2008 12:22
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zrobić sobie lub poczekać aż się pojawią w ofercie sklepów.

0
  • #11 04 Wrz 2008 18:30
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  

Mam jeszcze takie pytanie Odnośnie U121,czy ktoś wie jak włączyć dzwonek ciągły?Podobno nie bardzo jest ta możliwość,w instrukcji nic na ten temat też niema.Tak samo brakuje mi podsumowania(ile rozmawiałem i dlaczego tak drogo w simplusie była ta usługa,a chwilowo mam Play) po zakończeniu rozmowy miałem coś takiego w formie sms.
    Ps.Wiem że pytanie moje odbiega troszkę od tematu,jednak może ktos z kolegów sprawdzał temat tych dzwonków.Na forach Gsm piszą że można ustawic dzwonek na ciągły,jednak najczęściej spotykam się że niema tej możliwości.

0
  • #12 06 Wrz 2008 13:11
    Multi_COM
    Spec od GSM

Powiem tak...dziala na all wersjach testowanych u mnie - nie ma problemy z najnowszym U121 z playa (aka Playset) czy tez Plusfonem ...filmik z procesu odblkowania U121 http://www.youtube.com/watch?v=TMLCVUsgw1g

Tyle ze produent w opisie zrobil blad.... robic trzeba tak jak na filmie tj. reset Unlock Code nacisnac dopiero po wcisnieciu w telefonie NCK a po wykoananiu komunikacji z programu dopiero pwisac 16 x 0.....

nic tylko podziewkoac Multi-Boxowi i czekac na V810 ;)

0
  • #13 08 Wrz 2008 16:22
    szpilers
    Poziom 22  

no to czekamy na pierwsza sztuke to sie kabel zamowi:) ....chociaz dobrze je cenicie -drozej niz telefony heh:)

0
  • #15 09 Wrz 2008 14:45
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter

Podlacz pod kulankendi server po kablu USB
    15 sekund i po sprawie

Nie otwierasz nie kombinujesz itd ... ;o)

0
  • #16 09 Wrz 2008 15:57
    KamBys
    Poziom 23  

i placisz za loga, zapomniales dodac

0
  • #17 09 Wrz 2008 16:17
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter

zasada dzialania online serwerow jest wlasnie taka ze trzeba za takie odblokowanie zaplacic .
    Koszt takiego odblokowania to 10 euro na stronie kulankendi.com
    czy to duzo czy malo tego nie wiem ale jest taka mozliwosc i mysle ze jest to naprawde fajne rozwiazanie majac na uwadze ze jakiegos gigantycznego wysypu plusfonow czy playsetow nie bedzie .
    Wiec jakies boxy zakupy testpointow, klipy itd ... ok ok ...
    oplaca sie jak jest wiecej telefonow ... To napewno .
    Jednak jest tez taka alternatywa .
    Wazne ze dziala w pare sekund i ze nie robierasz tego scierwa :)

0
  • #18 10 Wrz 2008 15:37
    szpilers
    Poziom 22  

multicom pisze o pleysetach....to bez klopotu klipem schodzilo..... az sie nie moge doczekac az wroca ludzie z plusfonami ktorych klip nie ruszal:)( w dominujacej wiekszosci) wtedy bedzie wiadomo czy solucja multiboxtimu naprawde jest taka super:)

przez kulekendi nowe plusfony schodza to wiem, tylko minusem sa koszta niestety:(

0
  • #19 10 Wrz 2008 16:03
    ziko77
    Poziom 23  

zakup przystawki zwraca sie po jednym telefonie, a pozniej juz tylko zarabiac... bez logow, bez internetu, bez problemow :D

0
  • #21 11 Wrz 2008 15:59
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter

Solucja multi boxa to nic innego jak to samo co w klipie .
    Wiec nie do konca to takie slodkie .

@ziko77

Co do internetu ... Czy jest tutaj ktos kto nie ma internetu ??? :-))))))))))))))))
    To naprawde zaden klopot w dzisiejszych czasach .
    Powiem wiecej ... posiadanie internetu to nawet obowiazek :-))

Fakt jest taki ze skoro zaplacisz za kredyt to zrobisz na 100% .
    Placac za adaptorek takiej pewnosci nie ma :-)))
    Jednak napewno jest to tansze rozwiazanie i sie oplaca jesli jest wiecej telefonow .
    Kolega MultiCom znany jest z dobrych wyrobow wiec napewno nie bedzie zadnego klopotu i all bedzie brykac jak nalezy .

Pzdr

0
  • #22 11 Wrz 2008 17:13
    Noruch
    Poziom 13  

Witam!
    Otrzymalem dzis JTAG z Multicom testowalem na HUAWEI u120e z Plus'a no i problem :(

Ready...
    Connecting to phone...
    No data...
    Timeout!
    Please reconnect phone and try again

probowalem na rozne sposoby i nic.

0
  • #23 11 Wrz 2008 17:38
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter

Mysle ze to raczej moze byc tak jak z klipem ze nie idzie kazdy ... ;o(

0
  • #24 11 Wrz 2008 21:01
    fingusio
    Warunkowo odblokowany

tak tak tak, a przez usb wszystkie :)

0
  • #25 12 Wrz 2008 09:12
    Multi_COM
    Spec od GSM

@Noruch: taki objaw to brak komuniakcji z phonem tj:

Ready...
    Connecting to phone...
    No data...
    Timeout!

mialem takki sam przyapdek na plastikowym starym MuliBoxie - okazalo sie ze mam uszkodzone gniazdo JTAGA w Boxie bo nawet dolutowanie sie do starego poczciowego Panasocnia GD przez 8 kabli lub adapter i niestety nic.... dlatego tez musialem siegnac po nowa puszke i film zostal nagrany na nowym Boxie gdzie JTAG jeszcze sprawny.... nie wiem jak Mulibox testowal JTAGI jak wypuszczal Boxy i czy wcale je testowal bo jak wiadomo zadnej symualcji nie da sie zrobic tylko trzeba podlaczyc procesor...watpie wiec aby chnskei raczki testowaly podlaczjac do kazdego..... no ale moge sie mylic. Jezeli wiec masz taki problem a Box zachowuej sie poprawnei tj. po wuruchomieniu softu Box przelacza sie w JTAG'a i swieci na nim pomaranczowy led a nastepeni po przyltuowanieu np. do Panasonica masz kompletny brak komunikacji to niestety JTAG socket death ;( Aktualnie dumam jak to ugryzc...

Dodano po 3 [minuty]:

kazdy kto ma taki problem moze wyslac lub podjechac na miejsce do nas z Boxem, adapterem isprawdzimy czy chodzi gniazdo oraz pokazemy jak dziala adapter

1
  • #26 12 Wrz 2008 11:45
    Noruch
    Poziom 13  

Masz racje kolego jest to problem z komunikacja. Posiadam plastikowego Multi-Box'a. Boxa zakupilem u Was wiec jesli uda Ci sie to w jakis sposob ruszyc prosze o info na PW :)

0
  • #27 12 Wrz 2008 13:14
    Multi_COM
    Spec od GSM

dam info wszedzie gdzie sie da....dwa boxy rozebrane i lecimy sprawdzamy wszytsko po kolei....na plastiku za zadne skarby nie mam komunikacji z Sendo czy tez Panasonicu po JTAGU - te same phony wtykniete w nowego LITE czytaja sie bez problemu

szukam rozwiaznia i dam znac

0
  • #28 15 Wrz 2008 23:51
    zdzislaw_g
    Poziom 18  

Szkoda tylko, że skoro było wiadomo, że przystawki nie działają z plastikowymi multi-boxami to nikt o tym nie poinformował przed sprzedażą. A spece z m-b twierdzą, że interface jest taki sam w starym i nowym boxie i że program był testowany na starych i nowych boxach.
    ZG

0
  • #30 16 Wrz 2008 19:46
    krys67
    Poziom 15  

Po nowym update plastikowej skrzynki jest już komunikacja. Ale z Chess U120 niestety nie poszło. A to log z programu -Connecting to phone...OK
    Checking...
    Checking failed...
    Nie wiem jak na innych ale na razie nie mam na czym przetestować.
    No już mam 716 ładnie zczytuje -Connecting to phone...OK
    Checking...OK
    Working...OK
    Disconnecting...OK
    Now enter code: 0000000000000000 (16 digits)
    Ready...
    I tu jest zonk po wpisaniu 16-stu zer -błąd hasła.

0