logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ferguson z BootVersion 0011.1 AF5018CI i nie( )tylko

qcar 13 Gru 2003 10:57 3163 3
REKLAMA
  • #1 435456
    qcar
    Poziom 11  
    Posty: 4
    Najpierw podsumowanie z dyskusji na Forum:
    1.wersje z bootver. 0010.1 spokojnie przyjmują softy z $ ( mozna grać w cos wiecej niz tylko w tertris i słonko swieci ) . Wersje z 11.1 niestety "wypluwają nieautoryzowane softy
    2. Podobnie jest w 8018, 3018 a 4018 zniknęły na razie z rynku
    3. Niektórzy forumowicze czynili próby z edycją heksagonalną softu (niestety zbyt mało danych na forum) i "coś" wychodziło.
    4. z Arionem nie ma możliwości zassać starego softu i flesza z modeli na których słonko świeci.
    5. Są jakieś skowronki co do Jtaga ( niestety ściaganie obudowy i utrata gwarancji) pozwalającego zmienić BootVersion, jednak flesz nadal trudno dostępny ( byc moze jakieś ruchy na Ukrainie).
    6. na U'pie na razie nie ma softu który wchodzi do 5018 z BootVer. 11.1 , a który daje więcej gier (z nich najważniejsza to "EditKey")
    .... i to by było na tyle Jeżeli coś drgnie w omawianych kwestiach to piszcie !!! najlepiej również na qharz(_at_)tenbit.pl "Niech słonko zaświeci również dla mnie !!! ... a moc będzie z tobą "
    [h]
  • REKLAMA
  • #2 437501
    qcar
    Poziom 11  
    Posty: 4
    dzięki Leonidas !!!
    Udostepniam wiedze dalej:

    "wiem że większość z Was czeka na to by pograć w nowe gry. W tym temacie nie mogę jeszcze pomóc. Mam natomiast garść informacji o wnętrzu tunera (szlak trafił gwarancję).
    A więc:
    -płyta główna - 9004-06140, Rev:1.4 2003/07/01
    -procesor - STi 5518BVB(OMEGA)
    -flash mem. - M29W160DT
    -Ram - ARC4X16S4K3VF-55(może ktoś podpowie czy napewno to Ram, nie spotkałem takiej kości)
    Tuner- STV0299B
    RF modulator- TAMC6001D
    Kwarc 27.000MGh
    UCAS - Rev 1.0 a wnim:
    -89C51RC2-CM Atmel
    -2x P34SB MM74HC
    -AM29F010B-90EC AMD
    SkyChip CiC-0001-0100- odpowiedzialny za współpracę z Videolink?

    Z prawej strony płyty w połowie szerokości jest złącze do Jtaga, oznaczone J1.
    Zprzodu płytu, po prawej stronie UCASa są zworki,dwa rzędy po trzy styki
    1-2, 4-5 - Buting Mode
    2-3, 5-6 - Write Mode"

    A teraz ludzie róbcie coś, zeby słonko wreście zaświeciło...

    acha, czy ktos może dać więcej szczegółów dotyczącyc tematu który nazywa się Jtag i jakieś ściąganie i ładowanie nowego loader'a ? Co to właściwie jest i z czym to sie "je"?
  • REKLAMA
  • #3 1069296
    jamaica
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Pomógł: 2
    czy na tym tunerze mozna kodowane kanały odbierać ??

    Dodano po 0 [sekundy]:

    czy na tym tunerze mozna kodowane kanały odbierać ??
  • #4 1071613
    Marek-B
    Poziom 25  
    Posty: 541
    Pomógł: 66
    Ocena: 56
    To co pisze kolega nawyzej nie jest prawdą :)
    Do tych tunerów wchodzą softy , umożliwiające oglądanie kanałów kodowanych. Do modeli FTA np. 1018 , 2018 , 3018 nie trzeba zmieniać boota , a tylko wgrać sam soft przez kabel RS z przeplotem . tzw. nullmodem.
    Jedynie do modeli z CI , np, 5018 i 8018 jeśli mają starego boota poniżej 15.1 , trzeba wgrać nowszego . :) Nie potrzeba grzebać we wnętrzu tunera :)


    Sam mam fergusona 5018 i zapewniam , ze można na nim duuuużo pooglądać .
    Jeśli masz 5018 i boota 11.1 , to nie wejdą Ci softy powyzej 1 MB. A takie właśnie są softy do tego tunera. Trzeba zmienić boot na 15.1 ( ale postępować trzeba bardzo ostrożnie ) . Wgranie nie tego boota ( nie od tego tunera ) , może zepsuć dekoder.
    Ja zmieniłem z z 11.1 n 15. 1 i śmiga mi , po zmianie oprogramowania wszystko , co możliwe na tą chwilę .
    Jeśli masz jakieś pytania łap mnie na GG 3085328
REKLAMA