Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alcatraz AC 301HC small - nietypowy problem z pilotem

k0liber 20 Gru 2007 23:06 1546 6
  • #1 20 Gru 2007 23:06
    k0liber
    Poziom 2  

Witam,
    mam nietypowy problem z pilotem od alarmu samochodowego Alcatraz AC301HC small. Pilot poprawnie steruje systemem, jednak przez cały czas świeci się dioda kontrolna, co powoduje bardzo szybkie rozładowywanie się baterii.
    Czy ktoś może spotkał się z podobną usterką i ma jakieś wskazówki?
    Z góry dziękuję,
    k0liber

PS. Korzystając z okazji witam wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post, dotychczas wyłącznie czytałem.

0 6
  • #2 21 Gru 2007 00:04
    mr-perch
    Poziom 28  

Dioda świeci się, czy tylko żarzy ? Tak, czy owak, pilota trzeba rozkręcić. Zobacz w jakim stanie jest płytka i elementy (kurz, wilgoć, itp). Nie powinna zaszkodzić odrobina benzyny i dokładne wysuszenie pilota.

0
  • #3 21 Gru 2007 06:11
    k0liber
    Poziom 2  

Świeci odrobinę słabiej, niż przy ma to miejsce przy naciśnięciu przycisku - w każdym razie różnica jest widoczna. Pilot już oczywiście rozkręcony i dokładnie przemyty alkoholem izopropylowym - bez efektu.

Ponieważ pilot ma pełnić rolę wyłącznie zapasową, zastanawiam się nad wulgarnym rozwiązaniem i wylutowaniem leda - czy to powinno zapobiec rozładowywaniu się baterii?

Pozdrawiam,
    k0liber

0
  • #4 21 Gru 2007 07:39
    daras984
    Poziom 22  

witam sprawdz czy jakiś prycisk nie przywiera najlepiej wylutuj oba dla testu

0
  • #5 21 Gru 2007 08:17
    k0liber
    Poziom 2  

To już też sprawdzone - oba przyciski wymienione, w wylutowanymi objaw taki sam. Poza tym wydaje mi się, że gdyby zwierały przyciski, to pilot cały czas by nadawał, tymczasem on funkcjonuje poprawnie pod tym względem - tj. nadaje tylko po naciśnięciu przycisku, tyle że nieszczęsny led świeci cały czas.
    Pozdrawiam,
    k0liber

0
  • #6 23 Sty 2010 08:05
    Jarek Kordalewski
    Poziom 11  

Mam ten sam problem z takim pilotem. płytka wyczyszczona, włączniki sprawdzone, a dioda cały czas się świeci. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

0
  • #7 23 Sty 2010 18:47
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

6 nóżka HCS 200 w górę. Jeśli żarzenie diody się skończyło wówczas wiadomo, że układ jest uszkodzony. Jeśli pilot mimo to wysyła prawidłowy kod do alarmu problem ten można przeskoczyć przez zastosowanie dwóch diod 1N4148 i przeróbkę układu zasilania scalaka.

0