Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo problem z 2 kluczykiem

21 Gru 2007 19:04 5357 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam Fiata Stilo 2004r 1.9jtd. Wraz z zakupem auta dostałem 2 kluczyki. Jeden zwyczajny scyzoryk, a drugi to z 3 guzikami, ale też scyzoryk. Sprzedawca poinformował mnie że nie działa ten 2 klucz, ale ON nie wiem dlaczego.
    Więc teraz tak, czego może być to winą? Baterię wymieniałem. Podejrzewam, że jest nie za kodowany, bądź się rozkodował. Teraz ciąg dalszy. Wiem że można taki kluczyk zakodować posiadając kartę kodującą, czy jakoś tak. Ale oczywiście sprzedawca tej karty nie posiada.
    I co ja teraz wg. Was mam zrobić? Czy ten drugi kluczyk może w ogóle działać? Otwieranie z pilota i pozostałe opcje kluczyka? Co z tą kartą?
  • Poziom 21  
    maxfun napisał:
    ...Sprzedawca poinformował mnie że nie działa ten 2 klucz, ale ON nie wiem dlaczego.
    Więc teraz tak, czego może być to winą? Baterię wymieniałem....I co ja teraz wg. Was mam zrobić? Czy ten drugi kluczyk może w ogóle działać? Otwieranie z pilota i pozostałe opcje kluczyka? Co z tą kartą?

Możesz pisać jaśniej :?:
    Czy potrzebujesz w końcu kluczyk do stacyjki bo masz problem z immobilizerem, czy zależy Ci na pilocie bo drugi scyzoryk jest atrapą?
    A może i jedno i drugie?
    Pisz jaśniej bo w przypadku tego auta to dość kosztowne zachcianki...
    Samą kartę możesz zamówić sobie w ASO i sprowadzą po VIN-ie w jakieś dwa tygodnie-kosztuje to coś około 200 zł.
    Nowy kluczyk z pilotem w ASO po numerze nadwozia to koszt około 800 zł, tańszy jest bez pilota.
    Ale czy Tobie potrzeba kluczyk, czy pilot, czy tylko transponder do immo to ja juz nie wiem bo dziwnie piszesz...
  • Poziom 9  
    No wiec postaram się jaśniej :]
    Mam 2 kluczyki.
    1 - normalnie działa - brak zastrzeżeń, ale nie ma guzików do centralnego itd.
    2 - pasuje w stacyjkę w drzwni, ale nie da rady zapalić auta (imo), ale też nie działają te klawisze na nim - otwieranie, zamykanie, bagażnik. Chciałbym ten kluczyk usprawnić, co mam zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    No to jednak szykują Ci się wydatki.
    1 Karta - bez niej nie ma możliwości awaryjnego uruchomienia auta przy usterce klucza/immo, itp, nie ma możliwości wprogramowania nowych pilotów, ani nowych kluczy do immo.
    2 Wkład(y) pilotów. To co nazywasz kluczykiem z przyciskami jest normalnie kluczem mechanicznym (zamki/stacyjka), wkładem pilota (do obsługi zdalnej zamków i bagażnika/ew.alarmu) i wewnątrz kompaktowej obudowy jest dodatkowo transponder (chip) do rozbrajania immobilizera.

Gdybyś miał chociaż kartę możnaby spróbować wprogramować tego zdechłego pilota i ewentualnie doprogramować drugiego.
    Samo immo to kolejny problem bo jeśli masz tylko jeden rozpoznawalny przez auto kluczyk i potrzebujesz drugi to najpierw zamawiasz transponder po numerze VIN auta, potem wprogramowujesz po kodzie z karty i hula. Sęk w tym, że serwisy ASO nie chcą zamawiać samych transponderów, tylko wolą komplety (kluczyk z transponderem i/lub dodatkowo pilotem) i wtedy kasują już poważniej...
    Można z tym immo inaczej, ale na początek zacznij od tej karty bo od czegos trzeba...