Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFL1600PL - demontaż filtra pompy

23 Gru 2007 10:03 11009 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam od kilku dni problem z pralka ( pierwszy raz po 5 latach :D ).
    Przy spuszczaniu wody i przy wirowaniu słychać trzaski, ak jakby cos wpadlo metalowego do srodka ale przy pobieraniu wody brak jest tych stuków.
    Nie moge tez otworzyc filtra pompy - jest tam plastikowy uchwyt który niestety pekł.
    Czy mozna sobie z tym poradzic samemu w jakis inny sposób go odkrecić czy trzeba wezwać fachowca ? No i czy to jest przyczyna tych stuków ???
    Macie jakieś namiary na dobrego fachowca/firme w krakowie ?

pozdrawiam świątecznie.:

Pralka Bosch WFL1600PL - demontaż filtra pompy
  • Poziom 26  
    Najlepiej bedzie jak wymontujesz cala pompe bo inaczej nie odkrecisz

Dodano po 2 [minuty]:

sprobuj jeszcze chwycic kombinerkami za te kawalki uchwytu w korku co zostaly
  • Specjalista AGD
    Wyłącz z prądu pralkę zdemontuj pompę spustową na zewnątrz i odkręć silnik pompy od korpusu filtra,bo coś blokuje ci filtr i dalsze podchodzenie z kombinerkami wiecej cos zepsuje niż naprawi.
  • Poziom 22  
    A po zdjęciu kielicha z silnika pompki po prostu wypchnij filtr od środka na zewnątrz.
    Powodzenia.
  • Poziom 2  
    elektro-dom napisał:
    A po zdjęciu kielicha z silnika pompki po prostu wypchnij filtr od środka na zewnątrz.
    Powodzenia.

Witam, udało sie. Okazało sie że w wirniku pompy wody znalazłem patyczki plastikowe do czyszczenia uszu (mam małe dzieci). To powodowało stukanie.
    Pomijam fakt że kamień osadził sie na kilka mm !!! Kamień z rury kielicha wyczysciłem ale nie wiedzialem jak to rozłaczyć. Po wykreceniu jednej sruby bałem sie odłaczyc kielich od silnika. Trudno, ale jest juz OK. Dzieki wszytkim za pomoc :D