logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki kable do CCTV? Max odległość to 30 metrów.

ocean 24 Gru 2007 00:39 2260 3
  • #1 4619034
    ocean
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam

    Proszę o radę, jakiego kabla sygnałowego użyć do łączenia 4 kamer kolorowych z oświetlaczem IR (GC-889) z rejestratorem. Max odległości to około 30m od kamery.

    Możłiwości widziałem kilka łącznie z kombajnem sygnał/zasilanie. Generalnie boję się strat, ale nie za bardzo chce pakować się z zwykły koncentryk bo jest dość gruby.

    Pomocy

    Przy okazji - Wesołych Świąt

    Paweł
  • #2 4619090
    s6spn6
    Poziom 24  
    Posty: 616
    Pomógł: 49
    Ocena: 34
    Gruby kabel.. mało strat
    cienki kabel dużo strat...
  • #3 4619340
    jpl
    Poziom 34  
    Posty: 1955
    Pomógł: 240
    Ocena: 223
    polecam skretke... bedziesz potrzebowal konwertery z koncentryka na skretke, na 30 metrow w zupelnosci wystarczy skretka pasywna. Komplet na jedna kamere kosztuje z 50zł. Wtedy bedziesz mial tylko jeden kabel, wizyjny, ktorym poleci tez zasilanie (zalezy jakie konwertery kupisz). Albo zakup sobie rejestrator ktory ma wyjscia juz na skretke i zeby przez skretke zasilanie lecialo :).

    No chyba ze nie chcesz konwerterow, no to sam mozesz sobie puscic przez jedna skretke zasilanie i obraz... 30m to nie jest duzo wiec nie powinno byc jakis problemow.
  • #4 4622683
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Posty: 5595
    Pomógł: 354
    Ocena: 670
    typowy koncentryk do przemysłówki nie jest grubszy (lub minimalnie) od skrętki komputerowej, dochodzi tylko zasilanie kamery, przekrój 0,5 w zupełności powinien wystarczyć.

    pzdr
REKLAMA