Witam,
Przed remontem w domu posiadalem dzialajaca instalacje alarmowa z centralka CA6. W czujki podlaczone byly przez manipulator. Zestaw dzialal bez zarzutow. Na czas remontu zdemontowalem calkowicie instalacje. Po remoncie w domu przyszedl czas na powtorne zainstalowanie calosci. Po remoncie nastapila jedna zmiana: odlaczylem linie telefoniczna (w domu mam tylko telefony komorkowe)
Przed wylaczeniem telefonowania w trybie serwisowym sprawdzilem poprawnosc instalacji. Wszystko dzialalo OK
Wszedlem w tryb serwisowy i wylaczylem telefonowanie. Nastepnie bedac pewnym ze wylaczylem tryb serwisowy zaczalem skakac po klawiaturze miedzy innymi probujac ustawic date i czas. Kiedy sie zorietowalem ze caly czas jestem w trybie serwisowym bylo juz za pozno. Cos pomieszalem w ustawieniach i przy 7 i 8 linii pala sie LEDy gasnac na chwile co 2 sekundy. Sprawdzilem w instrukcji: Naruszony obwod antysabotazowy wejscia typu 2EOL/NC lub 2EOL/NO. Nie potrafie tego wylaczyc.
Zeby bylo wszystko jasne dodam:
Pierwsza instalacje oraz programowanie robili instalatorzy
Obie czujki podlaczone byly do Z1 i Z2 w manipulatorze najprawdopodobniej jako 2EOL/NC
Po ponownym podlaczeniu wszystkiego (jeszcze przed wystapieniem problemu) instalacja dzialala prawidlowo i nie bylo zmian hardwarowych a TYLKO programowe
Prosze o pomoc
Przed remontem w domu posiadalem dzialajaca instalacje alarmowa z centralka CA6. W czujki podlaczone byly przez manipulator. Zestaw dzialal bez zarzutow. Na czas remontu zdemontowalem calkowicie instalacje. Po remoncie w domu przyszedl czas na powtorne zainstalowanie calosci. Po remoncie nastapila jedna zmiana: odlaczylem linie telefoniczna (w domu mam tylko telefony komorkowe)
Przed wylaczeniem telefonowania w trybie serwisowym sprawdzilem poprawnosc instalacji. Wszystko dzialalo OK
Wszedlem w tryb serwisowy i wylaczylem telefonowanie. Nastepnie bedac pewnym ze wylaczylem tryb serwisowy zaczalem skakac po klawiaturze miedzy innymi probujac ustawic date i czas. Kiedy sie zorietowalem ze caly czas jestem w trybie serwisowym bylo juz za pozno. Cos pomieszalem w ustawieniach i przy 7 i 8 linii pala sie LEDy gasnac na chwile co 2 sekundy. Sprawdzilem w instrukcji: Naruszony obwod antysabotazowy wejscia typu 2EOL/NC lub 2EOL/NO. Nie potrafie tego wylaczyc.
Zeby bylo wszystko jasne dodam:
Pierwsza instalacje oraz programowanie robili instalatorzy
Obie czujki podlaczone byly do Z1 i Z2 w manipulatorze najprawdopodobniej jako 2EOL/NC
Po ponownym podlaczeniu wszystkiego (jeszcze przed wystapieniem problemu) instalacja dzialala prawidlowo i nie bylo zmian hardwarowych a TYLKO programowe
Prosze o pomoc