logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

CA-6 i 7we. Jak podłączyć? Podłączenie obwodu sabotażowego.

strazak26 11 Sty 2007 21:01 2838 21
REKLAMA
  • #1 3435086
    strazak26
    Poziom 13  
    Posty: 122
    Pomógł: 5
    Ocena: 15
    Witam
    Mam problem z uruchomieniem 7 we w ca-6. Chciałem podłączyć obwód sabotażowy do we Z1 manipulatora chyba to jest 7we???.Centrala go nie widzi...Co mam zrobić?
  • REKLAMA
  • #2 3435190
    fredol
    Poziom 13  
    Posty: 95
    Pomógł: 4
    Ocena: 7
    Robisz to za pomocą programu DLOAD10 (komputer)?
    Czy programujesz z poziomu KLED?
  • #3 3435214
    Masakrator80
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Daj znac więcej w jaki sposób to podłączyłeś oraz jakie są ustawienia tej linii, a propo to jest właśnie 7 linia.
  • #4 3435221
    strazak26
    Poziom 13  
    Posty: 122
    Pomógł: 5
    Ocena: 15
    Tak za pomocą komputera dload10. Podłączałem cały obwód -ale nie działało więc podłączyłem sam włącznik obudowy(włącznik działa) jeden styk do COM drugi do przewodu Z1 z manipulatora. Ustawiałem różne wersje Brak czujki, NO,NC , linie 24H głośna, natychmiastowa..i nic jak ustawię NC czyli zamknięta to wcale nie reaguje na włącznik obudowy. dioda nie gaśnie. Czy powinienem obciążyć to WE nawet w NC??

    Dodano po 7 [minuty]:

    Tak za pomocą komputera dload10. Podłączałem cały obwód -ale nie działało więc podłączyłem sam włącznik obudowy(włącznik działa) jeden styk do COM drugi do przewodu Z1 z manipulatora. Ustawiałem różne wersje Brak czujki, NO,NC , linie 24H głośna, natychmiastowa..i nic jak ustawię NC czyli zamknięta to wcale nie reaguje na włącznik obudowy. dioda nie gaśnie. Czy powinienem obciążyć to WE nawet w NC??
  • REKLAMA
  • #5 3435274
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 3435324
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 3435415
    strazak26
    Poziom 13  
    Posty: 122
    Pomógł: 5
    Ocena: 15
    No fakt , każdy się uczy po to jest to forum , ale ty jak jesteś taki mądry to wystartuj w "kole fortuny"... bo pisząc takie posty to raczej nie pomagasz..:))
  • #8 3435482
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 3436249
    faradcik
    Poziom 17  
    Posty: 192
    Pomógł: 10
    Ocena: 19
    hihihihi brawo norbert!!!
  • #10 3436286
    Zbych034
    Poziom 39  
    Posty: 4673
    Pomógł: 549
    Ocena: 1414
    Masz zaznaczone wyświetlanie tego wejścia w manipulatorze?Może to jest problem?
  • #11 3436306
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #12 3436360
    Zbych034
    Poziom 39  
    Posty: 4673
    Pomógł: 549
    Ocena: 1414
    Fakt To jest w CA10
    Pozdrawiam
  • #13 3436513
    kzaw
    Poziom 27  
    Posty: 981
    Pomógł: 102
    Ocena: 74
    Sprawdź podłączenie manipulatora z centralą, sprawdź wyjście com z centrali do manipulatora.
  • REKLAMA
  • #14 3439085
    strazak26
    Poziom 13  
    Posty: 122
    Pomógł: 5
    Ocena: 15
    com mam podpięty dobrze, bo inaczej by manipulator chyba nie działał, używam tylko kabelka od Z1 manipulatora i podpinam pod niego jeden styk włącznika obudowy a pod com drugi styk włącznika. Może jest jakaś funkcja odblokowania WE Z1 i Z2 z manipulatora. a może coś z manipulatorem.
  • #15 3439175
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #17 3439567
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #19 3440249
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #20 3441284
    Zbych034
    Poziom 39  
    Posty: 4673
    Pomógł: 549
    Ocena: 1414
    Jak sprawdzasz wejście 7 to wyłącznik sabotażowy manipulatora masz zamknięty?
    Poz
  • #21 3443992
    strazak26
    Poziom 13  
    Posty: 122
    Pomógł: 5
    Ocena: 15
    Dzięki bardzo tak jak mówicie po podłączeniu pod drugie we wszystko działa.

    Dzięki
  • #22 3444173
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył podłączenia obwodu sabotażowego (wejście 7 WE) w centrali alarmowej CA-6, gdzie centrala nie wykrywała sygnału z manipulatora podłączonego do linii Z1. Użytkownik programował wejście za pomocą oprogramowania DLOAD10, próbując różnych konfiguracji (NO, NC, linie 24H, natychmiastowa reakcja), jednak bez skutku. Wskazano, że przy NC nie jest konieczne dodatkowe obciążenie wejścia. Sugerowano sprawdzenie działania wejścia 8, które zachowywało się prawidłowo. Pojawiła się hipoteza o możliwej pomyłce w oznaczeniach linii Z1 i Z2 w manipulatorach, co potwierdzono jako znany problem w niektórych seriach, z erratą do instrukcji. Ostatecznie okazało się, że podłączenie sygnału do innego wejścia (wejście 8 zamiast 7) rozwiązało problem i obwód sabotażowy działał poprawnie. Wskazano również na konieczność dokładnego sprawdzenia połączeń COM i Z1 oraz na brak potrzeby programowania wyświetlania wejść w CA-6, w przeciwieństwie do CA-10.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA