Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw POLO 2002r auto nie odpala,pali się kontrolka immo

brelo 15 Dec 2003 19:05 4986 4
Texa Poland
 • #1
  brelo
  Level 13  
  WV polo 2002r
  Po wypadku odłączony został immo.Po złożeniu autka i podłączeniu immo nie chce zapalić.Auto będę robił jutro na wyjeździe i chcę się przygotować.
  Czy wystarczy adaptacja immo do ECU?-immo z tego auta.
  Czy jeszcze jakieś niespodzianki?
  Pozdrawiam.
 • Texa Poland
 • #2
  diag
  Level 29  
  Jeżeli w wypadku wypaliły poduchy, to jest prawdopodobne,że system konfortu wyłączył pompe paliwową w celu zapobiegniecia pożarowi.
  Także sprawdż blok 46(konfort)
 • Texa Poland
 • #3
  brelo
  Level 13  
  TAK poduchy wywalone.Pali się lampka immo.
  Jak uaktywnić pompę paliwową jeżeli to będzie przyczyna?
 • #4
  xawer
  Level 15  
  po odpięciu zasilania immo nie zapomina o synchronizacji ze sterownikiem silnika ani o kluczach....jeśli świeci się kontrolka to jest problem na drodze klucz-immo(licznik)-silnik....może podczas zdarzenia nastąpiło zwarcie?gdzieś przyciśnięte przewody,rozłączona cewka czytnika lub niewłaściwy/brak/uszkodzony transponder???...czyli vag/vas lub pochodne....pozycja 'usterki zapamiętane' oraz 'wartości mierzalne' tam sprawdzisz w czym tkwi problem....może problemem nie jest immo ale kąt wyprzedzenia zapłonu?...może przy dzwonie przeskoczył pasek rozrządu???
  to ,że świeci się kontrolka niekoniecznie oznacza problemu z immo .....ale mówi o zablokowaniu sterownika silnika /brak pozwolenia startu..
 • #5
  brelo
  Level 13  
  Dzięki za odpowiedzi.
  Usterka tkwiła w nie podłączonej cewce czytnika.Żeczywiście nie trzeba adaptacji.Myślałem że po odłączeniu immo i włączeniu zapłonu bez niego trzeba go będzie adoptować.
  Vag od razu wskazał usterkę.Blacharze niepotrzebny kabelek od cewki upchali tak bardzo że pan od alarmów nawet nie zajarzył ,że coś takiego jest.Było wielkie jego zdziwienie jak się okazało że to tylko ten kabelek wystarczyło podłączyć.
  pozdrawiam.