Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzic czy laptop laduje baterie

n0w3y_pl 02 Sty 2008 20:38 2897 2
  • #1 02 Sty 2008 20:38
    n0w3y_pl
    Poziom 10  

Jak w temacie, jak sprawdzic by byc w 100 % pewnym ze to laptop nie laduje a nie ze bateria jest walnieta, Mam laptopa t23 i bateria w nim nie trzyma ani sekundy, po ladowaniu nawet 24 godziny stan naladowania caly czas pokazuje 0 %, Program batterymon pokazuje ze bateria ma 8.5 volta lecz 0 pojemnosci i w rubryce charge rate jest caly czas 0 mW.

Jak rozebralem baterie na czesci pierwszeto najperw pomiezylem pakiety 2.7 v na pakiet i rozladowalem ja do zera za pomoca zarówki 5 vatowej to po ponownym podlaczeniu do laptopa bateria miala tylko 1v i zero pojemnosci, w oknie charging rate pokazala sie wartosc 800 mW ( co wiem ze to nic bo w moim drugim laptopie podczas ladowania jest kolo 20000 mW )

Takim sposobem laptop " naladowal " baterie do 8.5v i znow przestal ladowac.

Stwierdzilem ze bateria umarla, kupilem uzywana od goscia sprzedajacego czesci komputerowa ( 100% sprawna testowana w dzien wysylki - tak powiedzial )

bateria po podlaczeniu miala 20 % naladowania co wystarczylo na jakies 30 minut, lecz po podlaczeniu laptop dalej nie laduje, lecz ta bateria ma caly czas 11.4 v i po rozladowaniu 0 pojemnosci. Jak sprawdzic czy laptop wogule laduje baterie ?

0 2
  • #2 02 Sty 2008 22:46
    Łukasz G.
    Poziom 10  

Witam!
    Możesz na stykach łączących baterię z laptopem wyprowadzić dwa przewody od plusa i minusa. Włożyć baterię do laptopa a do przewodów podłączyć woltomierz. Po podłączeniu zasilacza wskazanie woltomierza powinno wzrosnąć co wskazuje na ładowanie baterii.

0
  • #3 03 Sty 2008 00:36
    olfork
    Poziom 23  

Łukasz G. napisał:

Możesz na stykach łączących baterię z laptopem wyprowadzić dwa przewody od plusa i minusa. Włożyć baterię do laptopa a do przewodów podłączyć woltomierz.

kiepski sposób zwlaszcza gdy bateria ma np. kilkanascie nie opisanych pinow.

0