logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tonsil ZG30C114. Czy taki głośnik będzie pasował?

wojtasekole 03 Sty 2008 18:04 1634 10
REKLAMA
  • #1 4653664
    wojtasekole
    Poziom 10  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    Witam posiadam dwie kolumny Tonsila ZG30C114 (rok 1979) 4ohm.
    Chce wymienic glosniki niskotonowe (zniszczone) Mam pytanie http://www.allegro.pl/item290167186_tani_fajny_glosnik_pod_radio_sam_lw_800_4_ohm.html czy ten glosnik bedzie pasowal ?? Czy nie bede musial nic zmieniac ??? A jak byscie ich nie polecali to podajcie linki z allegro, glosniki ktore polecacie.
  • REKLAMA
  • #2 4653953
    Gordon Commodore
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 8
    Ocena: 6
    Nawet nie patrz na Alphardy, STXy i inne głośniki. To jest buda Tonsila i jedyny głośnik ktory to dobrze zagra to Tonsil.

    A co jest w tych głośnikach zniszczone? Zawsze można naprawić: www.umifon.pl
  • REKLAMA
  • #4 4654208
    majkel sony
    Poziom 25  
    Posty: 797
    Pomógł: 45
    Ocena: 26
    Witam. W tym wypadku wymieniłbym membrany na nowe oczywiscie oryginalne tonsila. Takie jak pokazałem na foto.https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic885400.html#4539835
  • #5 4654227
    wojtasekole
    Poziom 10  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    Gdybym umial to jeszcze wymienic ;]
  • REKLAMA
  • #6 4656731
    Gordon Commodore
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 8
    Ocena: 6
    No to wyślij do serwisu ProTonsila albo do firmy Umifon.
  • #7 4657438
    wojtasekole
    Poziom 10  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    A moge wstawic glosnik Tonsila 8ohm, do tej pory byl 4ohm ??
    Wole kupic nowy niz wyslac, takie same koszty beda.
  • #8 4657636
    majkel sony
    Poziom 25  
    Posty: 797
    Pomógł: 45
    Ocena: 26
    No raczej smię wątpić, że koszta nowych bedą takie same jak naprawa z wysyłka. Powinny być 4 ohm inaczej musisz przerobić zwrotnice.
  • REKLAMA
  • #11 4659504
    wojtasekole
    Poziom 10  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    Dziekowac :D

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz kolumn Tonsil ZG30C114 (4 ohm, rok 1979) chce wymienić uszkodzone głośniki niskotonowe. Zalecane jest unikanie zamienników innych marek (np. Alphard, STX) ze względu na specyfikę obudowy Tonsila. Najlepszym rozwiązaniem jest regeneracja oryginalnych membran lub wymiana na nowe, oryginalne membrany Tonsila, które można zamówić lub naprawić w serwisach takich jak Umifon czy ProTonsila. Wymiana głośnika na inny o impedancji 8 ohm nie jest zalecana, ponieważ wymagałaby przeróbki zwrotnicy. Głośnik GDN 20/100/3 (4 ohm) nie nadaje się do kolumn dwudrożnych ZG30C114. Zalecane są oryginalne głośniki 4 ohm, np. GDN 20/40/4, dostępne na Allegro lub regeneracja istniejących elementów.
REKLAMA