Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał polsatu

16 Gru 2003 23:55 10716 19
  • Poziom 11  
    Mam zestaw z cyfrowym tunerem ferguson , czasza 95 + zez.
    Problem w tym że prawie wszystkie kanały nadawane z HB maja b. dobry poziom sygnału np. polonia 99%, tvn 90-%, natomiast sygnał polsatu wacha się w granicach 50 -60 % przy dość precyzyjnym nastawieniu anteny. Obraz zrywa i niestety nie da się oglądać :-(
    Wymieniłem konwenter na inny ( ćwiczyłem takie z niskim tłumieniem 0,3 db) oraz normalne oczywiście nowe. Zmieniłem przełącznik na inny - zyskałem ok 10 % (teraz 60%) ale problem nadal występuje szczególnie podczas nawet niewielkich opadów deszczu. POMOCY PLIS !!!
  • Poziom 16  
    Sprobuj przekrecic konwerter o kila stopni w prawo stojac przadem do anteny, moze pomoze.
    Napisz
  • Poziom 15  
    muminek napisał:
    Sprobuj przekrecic konwerter o kila stopni w prawo stojac przadem do anteny, moze pomoze.
    Napisz

Nic to nie da bo Plsat z takiego bolawego transpordera nadaje ja mam czasza 120 cm woj katowickie i słaby sygnał Polsatu

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak, kręcenie konwenterem nic nie daje, sygnał dochodzi do 60 % ale często zrywa. Przesuwanie konwentera tył-przód też nic - co zrobić ?
  • Poziom 13  
    Może antena już wypaczona i nie ma dobrego ogniskowania wiązki a moze głowica tunera ma słabą czułość ja tam nie narzekam na sygnał antena 120 bieszczady i musi dobrze padać żeby szatkowało.
  • Poziom 15  
    Zbychu napisał:
    Może antena już wypaczona i nie ma dobrego ogniskowania wiązki a moze głowica tunera ma słabą czułość ja tam nie narzekam na sygnał antena 120 bieszczady i musi dobrze padać żeby szatkowało.

Ale około Rybnika juz tak dobzre nie jest I im dalej na pólnoc czy pólnocny zachód
    Polsatem jest gozrej.. Polsat nadaje ze stosunkowo słabych transporderów.. Jak zawsze Polsat musi coś zepsuc..

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Nic sie nie da zrobic, sygnal cyfrowy jest slaby poniewaz do nadawania go wykorzystywana jest tylko czesc mocy transpondera. Polsat wykorzystuje
    ten transponder takze do nadawania programu analogowego, zdaje sie ze nadaja tv4.
  • Poziom 18  
    Z polsatem nic nie wymyślisz. Ja mam antene 90 cm. Ustawiłem antene na polsat ale przy opadach deszczu też mi pikseluje. Nadają słabą wiązką także musisz sie z tym pogodzić.
    zn21
  • Poziom 15  
    Musze jednak sprostywać Polsat 1 i Polsat 2 nadja tez na innych transpnderach (niekodowane)Dzisiaj odkryłem

podaje namiary
    Satelita HortB.
    transporder

11413
    Polaryzacja H
    Scr 6200

I faktycznie nic się niedzieje obraz jest dobry.!!
  • Poziom 15  
    Dla zainteresowanych

stronka po angielsku gdzie na bierząco są aktualizowane transpordery prawie wszystkich satlit z podawnymu pidami etc..

poniżej
    www.lyngsat.com

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Zanim cokolwiek "sprostujesz" zwreyfikuj swoja wiedze na dany temat.
  • Poziom 15  
    Gienio napisał:
    Zanim cokolwiek "sprostujesz" zwreyfikuj swoja wiedze na dany temat.

Wiedza jest zweryfikowana ponieważ zmieniłem w swoim tunerze dane Polsatu i chodzi bez problemu..

A zanim coś napiszesz trza by się przekonać co się pisze..

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Poczekaj ża mocniej popada deszcz lub śnieg. Polsat zniknie a inne będzie mozna odbierać bez problemów.
    Mówie o niekodowanym Polsat1i2
    zn21
  • Poziom 38  
    Nie wiem czy wszystkie posty dotycza odbioru tych samych programow,
    ale dorzuce moje spostrzezenia.
    Odbieram cyfrowy polsat ,okolice Katowic,antena 60 cm,konwerter 0,3 dB.
    Wskaznik sygnalu na dekoderze przy dobrej pogodzie pokazuje 83%.
    Zdarza sie niekiedy ze podczas przelaczania kanalow nie ma tylko kanalow "polsatowskich" a inne sa. Przypadki takie obserwuje z 3 razy w tygodniu w czasie ok.2 minut.
    Dlatego uwazam ze transponder nie jest slaby ,tylko gdzies po drodze gubi sie chwilowo sygnal. :?
  • Poziom 11  
    Hey.
    Tez tak mialem jak tu slaby obraz i dzwiek, krecilem antana, glowica i nic , na koniec jak sie poddalem , nacisnolem w tuneze funkcje -sciagnij nowy soft po przez satelite -OTA - po restarcie tunera , musialem go ustawiac na nowo i tu pierwsza niespodzianka jezyk polski w menu, wiec dalej do wyszukiwania kanaluw , popracowal tuner z 15 min. i niespodzianka nr. 2 PIEKNY polsat i pols 1, i inne polskie kanaly kturych nie mialem przedtem , tak wiec moim zdaniem , to byla wina starego oprogramowania....
  • Specjalista elektryk
    Miałem u klienta podobny problem z Polsatem - wymieniłem przewód i poprowadziłem go inną (krótszą drogą) w moim przypadku to pomogło, ale sama odległość od czaszy była około 30m. pozdro
  • Poziom 13  
    panowie to do końca nie jest tak. Mieszkam na mazurach mam czasze 95cm konwerter alps i wszystko działa jak trzeba brak objawów o jakich piszecie.Testowane na Nokii D box Skymaksie nadmienię że na wskażniku Philipsa 6010 jakość sygnału to 100% czasz ustawiona wzorcowo miernikiem
  • Poziom 11  
    Jest to wina tunera. Polsaty nadają na niskim SR 6200 i dlatego ogromna liczba tunerów FTA nie radzi sobie z tymi przekazami (chodzi dokładnie o głowicę tunera). Osobiście posiadam Opticuma 2003 FTA, czaszę 90cm, przełącznik DiseqC i moc sygnału prawie zawsze 100% na polsatach (żadziej spada do 95%) a czasze ustawiłem "na oko" i wszystko działa jak należy więc proponuje sprawdzić najpierw na innym tunerze
  • Poziom 13  
    ja prpoponuje podmiane konwertera, nie wiem jak w tym przypadku, ale np. tunery Polsatu nie dzialaja poprawnie z kazdym konwerterem, objawy sa takie ze wieczorem jest "piskeloza" na czesci kanalow Polszitu , pewnie jest to wada progu zadzialania ARW w glowicy, ten objaw bardzo czesto spotykany w polsce wschodniej, slaby sygnal :)
    dla porownania ALPS stary typ zle dziala a nowy typ ( maly polarmont) dziala perfekt
  • Poziom 11  
    jeżeli twierdzisz że czasza jest dobrze ustawiona spróbuj obrucić konwenterem w osi (polsaty są słabe potrzebuja ok 70-80% aby ich nie zrywało)