Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 72mt60tx, nie działa pilot

04 Sty 2008 11:05 2240 11
  • Poziom 10  
    Od kilku dni przestał działać pilot RCT3002, nie pomogła wymiana baterii. Do TV podłączone jest DVD oraz tuner telewizji kablowej. Przedtem można było wł. i wył. TV pilotem od tunera. Teraz telewizor można tylko wył. wyłączając go przyciskiem sieciowym. Oprócz tego wszystko jest w porządku, chodzą programy analogowe oraz z tunera. TV można sterować za pomocą klawiaturki. Co może być przyczyną uszkodzenia pilota?
  • Poziom 32  
    Prawdopodobnie rezonator w pilocie.

Pozdrowienia.
  • Poziom 10  
    Dzięki i tak go miałem wymienić. Mam tylko pytanie. W sklepie widziałem takie piloty ale o symbolach RCT3003 i RCT3004 a ja mam RCT3002. Czy można zastosować któryś z podanych?
  • Poziom 32  
    Radzę kupować oryginalny, chociaż to starszy THOMSON i można przetestować.

Pozdrowienia.
  • Poziom 20  
    bedzie dzialac. te piloty z wyzszymi oznaczeniami maja wiecej przyciskow ktore u ciebie oczywiscie dzialc nie beda. np ZOOM
  • Poziom 33  
    Oryginalny pilot do tego modelu Thomson (72MT60TX)- to RCT 3004
  • Poziom 15  
    Dość często zdarza się, że po przelutowaniu rezonatora kwarcowego wszystko wraca do normy.
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie, sprawdzę pilota i dam znać.

Moderowany przez obcy7:

Przeniosłem z TV.

• Poziom 10  
    Niestety to nie pilot, ale mam nowe pytanie. I tak sterowałem TV tunerem telewizji kablowej tylko, że taraz nie mogę wejść w tryb czuwania. Czy można wprowadzić TV w ten tryb w inny sposób niż przez pilota?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie można, jedynie przełączając go na AV i nie podając żadnego sygnału, TV sam powinien przejść w tryb czuwania!

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście po kilku minutach :)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    to chassis nie wylaczy sie na AV
    przelacz klawiatura na jakis kanal naziemny, np 1 czy 2 i wyjmij antene, po 5 minutach TV sie wylaczy na standby, teraz jak zalaczysz tuner przez AV i ten poda napiecie na 8 noge euro to TV wstanie, po zaniku tego impulsu - wylaczeniu zrodla AV tv wylaczy sie na standby.
  • Poziom 10  
    Dzięki, o to mi chodziło. Zamykam temat.