Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda zenera, mogę wstawić diodę 6V2?

07 Sty 2008 16:03 1487 5
  • Poziom 10  
    Witam mam taki głupi kłopot i proszę o pomoc. Posiadam Diodę Zenera 6V2 a na schenacie jest dioda 5V1 http://www.elektroda.net/dla_kompa/girder/sch.gif

Czy ja mogę wstawić tą diodę co mam czy niezabardzo, a jak nie to gdzie mogę taką znaleść? byłbym wdzięczny jakby ktoś pomógł.
  • Poziom 14  
    Taka diode mozesz kupic w sklepie elektronicznym.
  • Poziom 18  
    Zobacz w datascheecie czujnika jakie są dopuszczalne napięcia zasilania i jaki jest jego wpływ na działanie . Jeżeli mogą sięgać do 6,2V to możesz wstawić swoją diodę.
  • Poziom 43  
    lukasz147141 napisał:
    Witam mam taki głupi kłopot i proszę o pomoc. Posiadam Diodę Zenera 6V2 a na sche(n)macie jest dioda 5V1

Dioda zenera, mogę wstawić diodę 6V2?

Czy ja mogę wstawić tą diodę co mam czy nie[spacja]za[spacja]bardzo, a jak nie to gdzie mogę taką znale(ś)źć? byłbym wdzięczny jakby ktoś pomógł.

Nie, nie możesz zamienić diody Zenera 5V1 na diodę 6V2, ponieważ musisz liczyć się z tym, iż układ SFH506-36 (odbiornik z filltrem na podczerwień) może tego nie przyżyć, gdy zostanie zasilony napięciem o wartości 6,2V.
    Diody, jak i inne elementy elektroniczne, przeważnie kupuje się w stosownym sklepie, a nie je znajduje... :D
  • Poziom 22  
    Nie każdy ma możliwość odwiedzać elektroniczny 2-3 razy w tygodniu :/ Ja robiąc kiedyś ten układ miałem Zenera 3,6V i dodałem do niego 2 diody 1N4148.Napięcie zasilania około 4.8V (mieści się w przedziale akceptowanym przez czujnik)
  • Poziom 10  
    No to ze się kupuje to ja wiem, ale jak taka posiadałem to chciałe się dowiedzieć czy może być. Dziękuje za odpowiedzi.