Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między stabilizatorami Low Drop-Out i Low Drop.

08 Sty 2008 16:57 1497 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Stabilizatory LDO mają mały spadek napięcia między wejściem a wyjściem, mniejszy niż typowe nawet na poziomie niecałego wolta, co jest pożądane w przypadkach, gdzie jest ograniczenie ze względu na źródło zasilania - baterie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    A gdzie się spotkałeś z oznaczeniem LD? Po ofertach widać czasem słowo doropout jako jedno to stąd?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To to samo, chociaż określenie LDO każdy rozpozna a LD będzie się zastanawiać co to za diabelstwo.
  • Poziom 19  
    Hej!
    Prosze napiszcie mi tak ogolnie wady i zalety stabilizatorow LOW-DROP - wiem o malej roznicy Uwe do Uwy ... jest jeszcze cos waznego np w stosowaniu?
    Pozdrawiam Kolegów
  • Poziom 43  
    Wadą jest cena, problem z elementem regulacyjnym (jak wszędzie przy większych prądach). Zalety znasz, w tych samych warunkach napięcie wejściowe maże bardziej przysiąść.
  • Poziom 19  
    Czytałem tez ze problem jest z pradem bez obciazenia - jak sa LDO z bipolarnymi w srodku. Lepiej jak jest w nim MOSFET to wtedy sa mniejsze prady bez obciazenia. Ale to był artykuł z 1996r wiec nie wiem czy dalej sa te problemy :) A cena rzeczywiscie jest wyzsza :)