Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CDC-F07 opis sygnałów w gnieździe

___pi 08 Sty 2008 19:57 2636 16
  • #1 08 Sty 2008 19:57
    ___pi
    Poziom 13  

Mimo usilnych poszukiwań (obejmujących także stronę studio24.prv.pl) nie udało mi się znaleźć opisu sygnałów w gnieździe tej unikalnej zmieniarki. O ile na podstawie kilku postów z tego forum myślę, że podłączenie od strony radia jest dla mnie dość zrozumiałe to druga strona czyli sam zmieniacz pozostaje tajemnicą.
    Skądinąd wiem, że kilku Kolegów poradziło sobie swego czasu ze sparowaniem New York'a czy Bremen'a z CDC-F07 mimo braku fabrycznego okablowania... Uprzejmie proszę ich o podzielenie się tą wiedzą. ;-)

0 16
  • #2 08 Sty 2008 23:02
    SlaweK
    Poziom 43  

Ciekawe jak sobie poradzili ze zmianą optyki na elektrykę bez interface fabrycznego a interface najczęściej można trafić z kablami na giełdach.

SławeK

0
  • #3 09 Sty 2008 07:17
    ___pi
    Poziom 13  

Czyzby wejscie "DIGI-IN" w radiu oczekiwało poziomów na tyle nietypowych, że nie da się użyć któregoś z odbiorników TORXxxx?

0
  • #4 23 Sty 2008 07:54
    ___pi
    Poziom 13  

No i już wiem! Rozkład styków zasilania i sterowania w gnieździe zmieniarki jest identyczny jak w radiu (+Ud, GND, CANH, CANL). Potrzebne mi to było do sprawdzenia sprzętu, który ktoś oferował na Allegro jako "niesprawdzony". Na szczęście nie musiałem kupować w ciemno, bo gość bywa czasem w moim mieście więc mogliśmy się spotkać. Zmieniarka dawała znaki życia (stąd wiem, że podłączenie było poprawne) - próbowała wyciągać kolejno płyty z magazynka, ale niestety nie udawało się jej żadnej rozpoznać (napis "??" na wyświetlaczu radia), radio ładnie wyświetlało aktualny stan zmieniarki (obecność magazynka, sprawdzanie zawartości etc.), aż w końcu za którymś razem wyświetliło "Internal changer error" i zmieniarka zamilkła zatrzymując w swym wnętrzu płytę ;)
    Miałem wystrugany "na szybko" interfejs optyczny na TORX173. Według informacji z kart katalogowych i schematów roznych konstrukcji DIY powinien on ładnie działać z CS8412 umieszczonym w radiu, ale z opisanych wyżej powodów nie udało mi się tego sprawdzić. Tak więc miło pożegnaliśmy się z panem sprzedawcą i... wciąż szukam :(

0
  • #5 23 Sty 2008 10:01
    djlj24
    Spec od car audio

Mam taki zestaw - odbiornik wygląda faktycznie na małą wersję TORX tylko trzeba pomyśleć coś z zasilaniem - bo na złączu masz 12V a odbiornik potrzebuje 5V i to podanego przez 220 omów.
    Swoją drogą trzeba było ten zmieniacz tanio wyrwać, przelutować luty na stabilizatorach i pewnie by śmigał. W razie czego można było przełożyć mechanizm z bardzo popularnego CDC-A05.

0
  • #6 23 Sty 2008 12:42
    ___pi
    Poziom 13  

djlj24 napisał:
    Mam taki zestaw - odbiornik wygląda faktycznie na małą wersję TORX tylko trzeba pomyśleć coś z zasilaniem - bo na złączu masz 12V a odbiornik potrzebuje 5V i to podanego przez 220 omów.

Zasilanie oczywiście zapewniłem (7805) zgodne z zalecaną aplikacją Toshiby (z dławikiem). :)

djlj24 napisał:
    Swoją drogą trzeba było ten zmieniacz tanio wyrwać, przelutować luty na stabilizatorach i pewnie by śmigał. W razie czego można było przełożyć mechanizm z bardzo popularnego CDC-A05.

Niestety cena nie była zbyt atrakcyjna tzn. przyzwoita za sprawny sprzęt, ale za obudowę, w której nie wiadomo co znajdę już nie. Kiedyś będę mieć ten zmieniacz, jestem cierpliwy (mikrofonu kalibracyjnego szukałem ponad półtora roku... i mam ;) )

0
  • #7 23 Sty 2008 19:04
    djlj24
    Spec od car audio

Ja też przypadkiem nabyłem zmieniacz wraz z częścią okablowania od strony radia (i odbiornikiem toslinka). W sumie ponieważ nikt tego nie chciał to gość bardzo szybko zmiękł z ceną. Mikrofon dostałem z gratami od kolegi wraz z kostką do AUX i tak się sprzęcik skompletował. Nawet nawigację do tego mam ale okablowania ani też opisu podłączeń nie udało mi się zdobyć do tej pory (elektronikę na szrocie można wyjąć ale zdjęcie okablowania to grubsza robota a dzisiaj już rzadko kto na złomie wyciąga wiązki). Zresztą ta nawigacja to tylko dla sentymentu bo i tak dzisiaj użytek z niej mały.

0
  • #8 23 Sty 2008 20:27
    ___pi
    Poziom 13  

Pilota RC-07 też Ci się udało zdobyć? Był niedawno na Allegro, ale nie dane mi było powalczyć o niego, bo sprzedawca widocznie się z kimś dogadał poza aukcją i sprzęt "się popsuł" :)
    Swoją drogą... widzę, że zdalne sterowanie także wchodzi w tę kostkę od zmieniarki... Czyżby pilocik też komunikował się z radiem po CAN'ie?

0
  • #9 24 Sty 2008 12:56
    djlj24
    Spec od car audio

Pilota nie mam, może dokładniej samego odbiornika pilota do tego modelu nie mam (nie potrzebowałem). Wszystkie akcesoria (zmieniacz, pilot, nawigacja) komunikuje się po szynie CAN. Obecnie to radio trafiło na półkę - mało jeżdżę samochodem. Chciałem sobie skompletować protoplastę tego modelu czyli zestaw Berlin RCM303 ale chyba to jest niewykonalne mimo tego, że dostałem już trochę modułów od niego.

0
  • #10 24 Sty 2008 14:00
    ___pi
    Poziom 13  

djlj24 napisał:
    Chciałem sobie skompletować protoplastę tego modelu czyli zestaw Berlin RCM303 ale chyba to jest niewykonalne mimo tego, że dostałem już trochę modułów od niego.

Hehe, to jest całkiem wykonalne. Jest aktualnie na Alledrogo cały zestaw i to nowy!!! Cena może nie najniższa, ale... biorąc po uwagę owe 6999DM, które niegdyś Blaupunkt sobie za to życzył...

0
  • #11 25 Sty 2008 08:40
    djlj24
    Spec od car audio

Ciekawe tylko czy to nie ten sam zestaw, który niby działa ale nie gra albo ten drugi co też krąży po Polsce co się włącza i za chwilę wyłącza. I nie ma informacji, że jest hasło dostępu do całości - a to nie taka prosta sprawa. A cena - zważywszy, że jest to aukcja prywatna może być zupełnie inna (warto popatrzeć na inne rzeczy tego sprzedawcy i wtedy to widać).
    Mi w tej chwili brakuje 2 elementów całej układanki - tak przynajmniej wynika z posiadanej przeze mnie instrukcji montażu. Ciekawi mnie jak to śmiga - dlatego chciałem uruchomić. Bo montowanie do samochodu w dzisiejszych czasach to chyba lekka przesada.

0
  • #12 30 Sty 2008 07:32
    ___pi
    Poziom 13  

A wracając do "F07" - w tej, którą testowałem zwróciłem uwagę na dość głośną pracę mechanizmu wybierania płyt. Nie to, żeby coś tam skrzypiało, piszczało etc. ale odgłosy były na tyle wyraźne, że raczej nie nadawałoby się to do montażu wewnątrz kabiny. Czy to zużycie tego konkretnego egzemplarza czy też taka jest uroda tego modelu?

0
  • #13 31 Sty 2008 10:56
    djlj24
    Spec od car audio

Zmieniacze te nie są zbyt ciche ale jak jest pod siedzeniem albo w schowku to nie przeszkadza. Możliwe, że dzieje się to dlatego, że mechanizm jest metalowy a nie jak w wielu firmach w dużej części plastikowy. Słychać dosyć mocno rolkę do ładowania płyt - są ładowane z magazynka na zasadzie jak się wkłada do szczeliny radia na cd a nie wjeżdżają z tacką.

0
  • #14 31 Sty 2008 12:12
    ___pi
    Poziom 13  

A to Cię jeszcze zapytam (bo widzę, że posiadasz dużą wiedzę na temat Blaupunktów z "lepszych czasów" ;)):
    Czy sam odbiornik IR i puszka z konwerterem IR/CAN jest taka sama dla RCT-07 (używanym w radio-telefonach) i RC-07 (do naszych ukochanych zabawek)?

0
  • #15 28 Mar 2009 23:17
    bamarioca
    Poziom 2  

Witam
    Przeczytałem kilka postów na temat podłączenia cdc f07 do Bremena i okazuje się,że brak mi w zestawie interfejsu optycznego.Czy ktoś ma może schemat takiego urządzenia?

0
  • #16 29 Mar 2009 11:18
    ___pi
    Poziom 13  

Teoretycznie interfejs na TORX173 powinien działać poprawnie (zalecaną aplikację znajdziesz w karcie katalogowej ww układu). Niestety jak już opisałem wyżej nie udało mi się tego sprawdzić w praktyce - gorąco zachęcam Cię do wykonania eksperymentu i podzielenia się wynikami na forum.

0
  • #17 14 Lip 2009 11:09
    ___pi
    Poziom 13  

Odświeżam temat, bo mam nowe informacje.
    W końcu udało mi się dorwać sprawną zmieniarkę z fabrycznym okablowaniem i optointerfejsem - współpracuje z radiem bezproblemowo. A skoro miałem już cały zestaw na stole, to postanowiłem powtórzyć eksperyment z "partyzanckim" interfejsem na TORX173 - podłączyłem i... niestety! System zaczął działać dokładnie tak, jak podczas testów opisanych wyżej - nie potrafił rozpoznać żadnej płyty. Wiele wskazuje więc na to, iż półtora roku temu wypuściłem z ręki sprawny zmieniacz...

Wniosek: zastąpienie fabrycznego interfejsu nie jest takie trywialne. Aż mnie korci, aby "rozkroić" Blaupunktowy konwerter i sprawdzić co ma w środku (przez czarną koszulkę termokurczliwą wygląda to właśnie na TORX + stabilizator + jakiś kondensator (?) zmontowane na niewielkiej płytce), choć z drugiej strony żal, bo jest pięknie zachowany w stanie fabrycznym... No i działający... :D

0
  Szukaj w 5mln produktów