logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy temperatury i napięcia są prawidłowe? CPU 54°C, napięcie rdzenia 1.74V

REPREZENTUJE_JP 16 Sty 2008 02:49 1074 8
REKLAMA
  • #1 4699229
    REPREZENTUJE_JP
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam chciałbym się spytać czy dobra temperatura oraz napiecia
    Z z góry dziekuję za odpowiedz
    Temperatury:
    Płyta główna 38 °C (100 °F)
    Procesor 54 °C (129 °F)
    Aux 21 °C (70 °F)
    Seagate ST340810A 36 °C (97 °F)

    Wentylatory:
    Procesor 6027 RPM

    Wartości napięć:
    Napięcie rdzenia procesora 1.74 V
    +3.3 V 3.18 V
    +5 V 4.76 V
    +12 V 12.29 V
    Debug Info F 1C 00
    Debug Info T 7C C0 A4
    Debug Info V 92 00 C8 C0 CD


    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 4699258
    REPREZENTUJE_JP
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Nie mam problemów z komputerem

    Chciałem się po prostu spytać bo komputer już ma z 4 lata chciałem sprawdzić czy jest wszystko OK
    Daniel.mil dzięki za odpowiedz
    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 4699338
    wiezlak
    Poziom 35  
    Posty: 2206
    Pomógł: 278
    Ocena: 37
    Echhh, ogólniki... Niechże kolega poda, jaki konkretnie procesor posiada oraz czy odczyt temperatury został dokonany przy obciążeniu, czy w bezczynności. Jeśli to np. Pentium 3 Coppermine i odczyt w bezczynności, to temperatura procesora jest o dobrych dwadzieścia-parę stopni za wysoka. Napięcia procesora również są zależne od modelu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 4699363
    Rudolf_
    Poziom 24  
    Posty: 601
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    Napięcia 3.3V i 5V już moim zdaniem blisko granicy normy, ale jeszcze w normie.
    Temperatura jeśli to w stanie "idle" to jak na mój gust za wysoka, chyba, że to jakiś Athlon 1-1,2GHz Thunderbird, albo Athlon XP 2400, to jeszcze bym przyjął...
    Chociaż i tak lepiej odkurzyć radiator :)
  • Pomocny post
    #5 4699437
    krzyżak
    Poziom 19  
    Posty: 377
    Pomógł: 23
    Ocena: 6
    6000 obr na wentylu to trochę za dużo. U kumpla na p4 3,2 prescott ma 4500 i komp chodzi jak odkurzacz.
    Tak więc warto pomyśleć o dobrym chłodzeniu CPU.
    Pozdrawiam
  • #6 4700241
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    Nic tak nie powala, jak debaty na temat napięć odczytanych z Everesta.
  • REKLAMA
  • #7 4701256
    REPREZENTUJE_JP
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Cytat:
    Niechże kolega poda, jaki konkretnie procesor posiada oraz czy odczyt temperatury został dokonany przy obciążeniu, czy w bezczynności. [/b]

    amd athlon MP 1400mhz bezczynności 54 °C(tak jak podawałem wcześniej)
    przy obciążeniu , 57 °C(max)


    Cytat:
    6000 obr na wentylu to trochę za dużo. ..............
    Tak więc warto pomyśleć o dobrym chłodzeniu CPU.

    W jakiś co ma 4200max? obr
    hmm a jakie proponujesz zachwalasz ??(tylko w miarę przyzwoita cenna :P)

    pozdrawiam
  • Pomocny post
    #8 4702080
    thrower
    Poziom 23  
    Posty: 451
    Pomógł: 43
    Ocena: 11
    Zajrzyj na alledrogo.pl i pooglądaj sobie wichury na socketA...
    Moim zdaniem to praktycznie czego byś nie kupił to będzie lepsze od boxowego odkurzacza, może jakiś Pentagram... Bo te oryginalne wiatraki to była totalna porażka... 6000obr/min?
  • Pomocny post
    #9 4703573
    krzyżak
    Poziom 19  
    Posty: 377
    Pomógł: 23
    Ocena: 6
    Ja mam chłodzenie Arctic cooling. Przy normalnej pracy czyli przy przeglądaniu stron itp. wentyl kręci się z prędkością 800-850 obr. Podczas grania nie przekracza 2000 przy procku p4 2,6/512/800 HT.
    Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o prawidłowość temperatur i napięć w komputerze z procesorem AMD Athlon MP 1400 MHz. Podaje temperaturę CPU 54°C w spoczynku i 57°C pod obciążeniem oraz napięcie rdzenia 1,74 V. Temperatura procesora jest uznawana za nieco wysoką, zwłaszcza jeśli pomiar wykonano w stanie bezczynności, co może wskazywać na konieczność poprawy chłodzenia. Wentylator CPU pracuje z prędkością około 6000 obr./min, co jest uznawane za bardzo wysokie i głośne. Zalecane jest odkurzenie radiatora oraz rozważenie wymiany wentylatora na bardziej efektywny i cichszy model, np. Pentagram lub Arctic Cooling, które są polecane jako lepsze od standardowych chłodzeń boxowych dla socket A. Napięcia +3,3 V i +5 V są bliskie dolnej granicy normy, ale mieszczą się w akceptowalnym zakresie. Dyskusja podkreśla, że ocena temperatur i napięć zależy od konkretnego modelu procesora i warunków pomiaru (obciążenie vs. idle).
REKLAMA