Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston AVSF109 - problem z bębnem.

wiktor_wawa 16 Jan 2008 21:34 2057 5
 • #1
  wiktor_wawa
  Level 2  
  Szanowni Koledzy,
  kilka miesięcy temu stałem się "szczęśliwym posiadaczem" pralki Ariston AVSF 109. Niestety zagubiłem gdzieś rachunek i gwarancję, stąd też i mój problem. Kawalerskie życie powoduje, że pralka jest stosunkowo mało użytkowana. Od kilku tygodni zauważyłem, iż przy wirowaniu,na dosyć małych obrotach,pralka bardzo hałasuje. Moim zdaniem jest to związane z faktem, iż bęben uderza o przednią stronę pralki. Po wyjęciu prania zauważa się, iż bęben dosyć swobodnie daję się przesuwać do przodu i do tyłu (nie ma luzów na linii góra - dół). Co ciekawe, przy programie prania szybkiego,trwającego ok 30 min efekt hałasów występują rzadziej, niż np. przy praniu w temp. 40 stop. które z natury rzeczy jest praniem dłuższym. Dodatkowo, w odniesieniu do prania w temp. 40 stop, podobnie chyba jak w 30 stop., uderzanie bębna o przednią stronę pralki odbywa się w jednym cyklu trwającym około kilku sekund, przy wolnych obrotach bębna.
  Będę bardzo zobowiązany za pomoc w wyjaśnieniu przyczyn tej usterki.
  P.S. Dlaczego moj wczesniejszy post zostal wyrzucony,chyba przez moderora,do kosza?!
 • #2
  elektro-dom
  Level 23  
  A czy zdjęto po zakupie pralki wszystkie blokady transportowe???
 • #3
  wiktor_wawa
  Level 2  
  Zajmowała się tym inna osoba ale z tego co widzę - przechylając pralkę - są z tyłu w obudowie włożone jakieś plastikowe zaślepki....
 • #4
  ANDYW6
  Level 24  
  Zbiornik musi poruszać się również góra-dół. Prawdopodobnie nie została zdjęta jeszcze jakaś blokada.Spotkałem się kiedyś z blokadą od spodu.Nie wiem jak jest w tym typie.
 • #5
  wiktor_wawa
  Level 2  
  Z tego co przeczytalem w instrukcji byly cztery sruby z tylu, jako blokady, ktore oczywiscie zdjalem i jeszcze jakas "gumowa podkladka z odpowiednia rozporka" ale nie mam pojecia co to takiego jest!
 • #6
  WIELKI_BOBO
  Level 18  
  Jeśli wszystkie blokady są zdjete warto sprawdzić amortyzatorki, może któryś się uszkodził, wtedy też będzie tłukło....