Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SD RAM Toshiba Satellite Pro 4600

22 Sty 2008 20:12 3868 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam taki problem.
    Posiadam Toshiba Satellite Pro 4600- pierwotnie ze 128 MB RAM (oryginalna Toshibowska) na PC 100. Szyna w laptopie też na 100.
    Postanowiłem przyśpieszyć maszynę i dołożyć 256. Załatwiłem owe 256 ale na PC 133. Sama 256 działała bez zarzutu, ale nie mogłem się zaspokoic 256 i połączyłem 256 PC 133 ze starą 128 PC 100. I od tamtej pory nie czyta żadnej z tych kości. Próbowałem je w różnych konfiguracjach, pojedyńczo, w slotach A i B z dociśnięciem kości i bez zewnętrznej pokrywy, (włączać lewą i prawą ręką też), ale nic nie działa. Po naciśnięciu powera słychać tylko, że CD drgnęło i cichutko szemra i na tym koniec. Porozdawałem więc kości znajomym do sprawdzenia i każda z nich jest sprawna! W między czasie kupiłem inną kość 128 na PC 100 (chyba compaq (Takie chyba logo M)) wsadziłem odpalam i działa. Zrestartowałem kompa i znów nie działa- na stałe. Znalazłem jeszcze kość 64 MB na PC 100 i tylko ona (dzielnie:!: ) działa. Na chłopski laicki rozum wygląda to jakby był RAMowy wirus. Albo w którymś momencie komputer powysyłał informacje do kości ramu żeby na tym laptopie się już więcej nie pokazywały (przecież na innych kompach te kości działają). Próbowałem tez resetować CMOSa- nocka bez baterii, etc. ale efekt non-stop ten sam.
    Niestety nie mogę podać szczegółw kompa bo na 64 mój Xp się włącza ze 25 minut a Everest się wiesza na wczytywaniu danych.

Bardzo prosze o pomoc, radę. Jeśli macie jaieś pomysły, przeczucia co może powodować tę niesubordynację kości.

Prosze poradźcie też czy warto np. udać się do serwisu i przeprowadzić jakiś test:> RAMu, płyty, sam nie wiem.
    Wielkie dzięki za pomoc !!!:D
    Piorman
  • Poziom 26  
    Wszystko wskazuje na uszkodzenie płyty a dokładniej slotów Ram. Jeśli posiadasz dobrą lutownicę i wprawę trzeba pewnie te sloty przelutować. Jeśli nie to daj to do naprawy jakiemuś fachowcowi.
  • Poziom 2  
    No ale czemu w takim razie sloty działają na kości 64MB?- przeciez chyba nie ma jakiegoś pozytywnego wpływu na luty:?: Choć może:p
    A wkładałem je do slotu A i B, więc ewidentnie blokada jest jakby dla kości powyżej 64 MB.
  • Poziom 26  
    W Twoim komputerze maksymalna wielkość jednej kości to 256mb. Standartowo wkładano pc100. Ale na pc133 też powinno ruszyć. A więc coś jest nie tak z MB. A tu sprawdzanie zaczyna się od slotów.
  • Poziom 1  
    Witam,

spotkał mnie bardzo podobny problem. najpierw Toshiba się wieszała i pomagało wyłączenie i włączenie zasilania, poźniej "dociskanie" pamięci w slotach, a skończyło się na permananetnym komunikacie "Remove incompatibile memory module from slot A (lub B)." Próbowałem też 100% sprawnych pamięci 256/100 - efekt j/w.

Mam pytanie - czy pomogło "przelutowanie" slota pamięci ? Jest mi trochę żal kompa, bo reszta jest w stanie perfekcyjnym. Noszę się z zamiarem zakupu płyty głównej, ale może jeszcze warto spróbować ?

A więc - udało Ci się :?:

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Przelutowanie slotów praktycznie zawsze pomaga. W SP4600 nie kontakt slotu z płytą główną jest nagminną usterką. Kolega zbyt wiele razy przyciskał, dociskał i pewnie oberwał luty.