Witam,
w temacie jestem raczej zielony, tak więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli palnę jakieś głupstwo
W każdym razie forum przeszukałem już w miarę dokładnie i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, stąd zakładam nowy temat.
Problem jest następujący - mam programator ISP podłączany przez USB do komputera. Grzebiąc w sieci (min. na forum elektrody) udało mi sie znaleźć jakieś sterowniki, po zainstalowaniu których programator jest widziany przez AVR studio. Niestety, gdy podłączę do niego ATmegę nie jest ona w żaden sposób widziana... wyskakuje komunikat "Entering programming mode.... FAILED!" i koniec
Procek podłączony jest w taki sposób, że do podstawki przylutowałem przewody, które następnie połączyłem z gniazdem ISP, zgodnie ze schematami podanymi w sieci, tzn. 1 -> MOSI, 5 -> RESET, 7 -> SCK, 9 -> MISO, 2 -> VCC, pozostałe zwarte i podłączone do GND. Podstawka zwisa sobie luzem i nie jest wmontowana w żaden układ. Czy takie połączenie jest ok, czy też może być przyczyną problemu?? A może nie skonfigurowałem czegoś w AVR studio odpowiednio?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie!
pozdrawiam!
w temacie jestem raczej zielony, tak więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli palnę jakieś głupstwo
Problem jest następujący - mam programator ISP podłączany przez USB do komputera. Grzebiąc w sieci (min. na forum elektrody) udało mi sie znaleźć jakieś sterowniki, po zainstalowaniu których programator jest widziany przez AVR studio. Niestety, gdy podłączę do niego ATmegę nie jest ona w żaden sposób widziana... wyskakuje komunikat "Entering programming mode.... FAILED!" i koniec
Procek podłączony jest w taki sposób, że do podstawki przylutowałem przewody, które następnie połączyłem z gniazdem ISP, zgodnie ze schematami podanymi w sieci, tzn. 1 -> MOSI, 5 -> RESET, 7 -> SCK, 9 -> MISO, 2 -> VCC, pozostałe zwarte i podłączone do GND. Podstawka zwisa sobie luzem i nie jest wmontowana w żaden układ. Czy takie połączenie jest ok, czy też może być przyczyną problemu?? A może nie skonfigurowałem czegoś w AVR studio odpowiednio?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie!
pozdrawiam!