Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka Karcher 650

elektrona2008 28 Jan 2008 21:26 5883 10
    elektrona2008
    Level 10  
    Witam mam problem z karcherem 650 jest to mały typ myjki,
    Problem polega na tym gdy mam wcisniety spust jest ok myjka myje cisnienie jest ok jesli puszcze spust myjka chodzi chodzi i po ok 4 sekundach silnik się wylącza .... co może byc przyczyną tego problemu ?? czy na wlasną ręke mogę to naprawic prosze o odpowiedz z góry dziekuje
    Dido230
    Level 22  
    To chyba normale że gdy pompa dobije płyn do pewnej wartości ciśnienia to sie wyłacza, a jak ono spadnie przy otworzeniu zaworu lancy to się ponownie pompa załączy.
    grigori7
    Level 12  
    z myjką jest wszystko w porządku ma się wyłączać gdy nabije odpowiednie ciśnienie to zadziała czujnik ciśnienia
    elektrona2008
    Level 10  
    tak tylko że jak puszcze spust na chwile to ona sie wylacza po tych 4 s i gdy chce kontynuowac mycie samochodu to musze wlaczyc ja na nowo przyciskiem przy myjce , myśle ze tak nie powinno być
    elektrona2008
    Level 10  
    właśnie w tym problem ze gdy dobije wody do odpowiedniego cisnienia to karcher sie wylącza po czym trzeba wlaczyc na nowo przyciskiem przy pradzie
    sterydall
    Level 11  
    no to z tym przyciskiem przy pradzie to faktycznie cos nie tak, a może to jakies starszy model?działał tak od początku?ten przycisk jest manualny czy elektroniczny?
    elektrona2008
    Level 10  
    nie wiem czy działał tak od początku dopiero go kupiłem jest to starszy model jest on mały ciężki
    elektrona2008
    Level 10  
    a przycisk nie wiem jak go nazwac jest czerwony hmmm normalny przycisk :) pozycja wlacz i wylacz normalnie wybija go bez problemu prosze podac rodzaje przyciskow to pomoge
  • Helpful post
    Dido230
    Level 22  
    Ten przycisk to może rodzaj zabezpieczenia prądowego silnika pompy.
    Może być uszkodzony lub żle wyregulowany, ale bardziej prawdopodobne jest że nie działa wyłącznik cisnieniowy który w porę powinien wyłączyć silnik, silnik pracujący dalej pod znacznym obciążeniem powoduje zadziałanie zabezpieczenia które go chroni przed uszkodzeniem.
    LII
    Level 11  
    witam zajmuję się naprawami i sprzedażą myjek karcher z tego co opisujesz wynika że myjkę wyłącza całkowicie wyłącznik ktory w sobie ma termik,tak nie powinno być,prawdopodobnie zacięty jest by-pass ,ale żeby stwierdzić w 100% musiałbym ją rozebrać ,jeśli mogę jakoś jeszcze pomóc lub ktoś chciałby kupić myjkę to proszę dzwonić 600286891