Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Realtek HDAudio w laptopie DV9780 - niska jakość nagrywania

29 Sty 2008 08:23 2018 1
  • Poziom 22  
    Mam potężny kłopot z lapkiem DV9780 (platforma Intel C2D, dzwiek na kosciach Realtek HD Audio) - chodzi mi o dźwiek a ściślej - jakość rejestrowanego dźwięku z wbudowanych w laptopa mikrofonów

Dzwiek ten trudno nazwać czystym -cały czas słychać głosny szum. Zastosowanie Realtekowych filtrów- eliminuje wprawdzie szum ale głos staje się wtedy niczym z puszki. Nadmiernie podbite srodkowe pasmo i poobcinane góra i dół. Bawiłem się poziomami dzwieku oraz tzw BOOST (20 i 40 dB) w obu przypadkach efekt taki sam tzn szum jest zgłasniany lub wyciszany równolegle z rejestrowanym dxwiekiem.

Próbowałem już walczyć ze sterami aczkolwiek ani sterowniki ściągnięte ze strony HP (z sierpnia ub roku) ani sterowniki wydane kilka dni temu, dostępne na stronie Realteka nie poprawiają sytuacji

Próbowałem działać w kilku aplikacjach (apliakcji która zajmuje się obsługą wbudwanej kamery, w windowsowym rejestratorze windows oraz w SKYPE) - wszędzie to samo. Szumi jak cholera. Poziom szumu jest na tyle wysoki iż komfortowa rozmowa przez SKYPE nie jest możliwa (dla mojego rozmówcy)

Defaultowo producent ustawia wzmocnienie (w innych urządzeniach jest to nazywane jako MIC BOOST i podobnie) na ...+20dB (i do tego MIC LEVEL na maxa !) Efekt jest taki że rozmówca mało co słyszy- trzeba niemal krzyczeć do laptopa. Zmiana na +40dB (nie ma ustawien posrednich) powoduje że natezenie dzwieku jest już do przyjecia ale kosztem kosmicznych szumów. Wyłaczenie BOOOST'a /0dB/ czyli poziom jaki powinien być wg mnie defaultowo powoduje jednak że mikrofon jest głuchy jak pień /niemalże/...

W czym tkwi problem ?

Temat poprawiłem. Regulamin forum pkt.11 oraz 11.1
    Mery84
  • Poziom 11  
    Spróbój sterowników innej firmy np. Intela.
    Kupiłam kompa z dżwiękiem Avance AC'97 i strasznie się ciął komputer i szumiało w głośnikach, w serwisie wgrywali mi system 3 razy i instalowali najnowsze sterowniki i nic nie pomagało, aż w końcu się wkurzyłam i ręcznie podmieniłam pliki sterownika dźwięku na zupełnie innej firmy i po problemie, od tej pory zawsze po przeinstalowaniu systemu od razu instaluję stery do dźwięku jakiejkolwiek innej firmy byle nie oryginalne.