Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon pixma ip 1500 nie drukuje w kolorze

02 Lut 2008 12:25 6066 7
  • Poziom 2  
    Witam ma problem drukarka Canon ip 1500 nie drukuje w kolorze przestała praktycznie z dnai na dzień. Dodam ze dysze są drożne sprawdzone!!. System komputera tez jest w porządku sprawdzone na 3 innych komputerach ten sam objaw co może być przyczyną takiego zachowanie drukarki Czekam na sugestie

• Poziom 34  
    Problem z głowicą. W jaki sposób sprawdziłeś drożność głowicy? Może tusz masz zamienik i on zapycha głowice. Czy podczas wydruku nie daje żadnych śladów?
  • Poziom 2  
    Najpierw wyjąłem tusz i delikatnie chusteczka higieniczną dotykałem aż na chustce nie było śladu tuszu Później znów włożyłem tusz w głowice i na chusteczce zostają 3 równe ślady od koloru wiec na 100 procent dysze sa drożne. Używam zamienników ale drukarka pracuje bardzo często a stało sie to z dnia na dzien kiedy przestała drukować, wiec nie sadze by była to wina zapchanych dysz .A zamienników używam od 1.5 tych samych i nigdy nie było problemów Podczas drukowania nie ma żadnego śladu nawet kropelki koloru.

• Poziom 34  
    Sprawdź czy od czoła głowicy, tam przy dyszach, nie dostaje się powietrze. bo może się rozwarstwiła i będzie dawać ślady na chusce jak ją dociśniesz, ale nie będzie drukowała. Jeżeli nie to proponuje podmienić drukarkę lub głowice. Raczej bym stawiał na rozwarstwienie w swojej praktyce dużo razy zpotkałem się z tym problemem.
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem. Mój pierwszy Canon IP1500 na nowiutkiej głowicy nie drukuje w polprze. Kupiłem drugi Canon IP1500 (mocno wyekploatowany) i na nim wydruk w kolarze na tej samej głowicy OK.
    Co zrobić by prawie nowy mój pierwszy Canon IP1500 mógł też drukować
    w kolorze na tej nowiutkiej głowicy QY6-0054. Jeśli to awaria elektroniki to kto może ją naprawić ?
  • Poziom 9  
    Witam

Głowica do wymiany - pada elektronika :/
  • Poziom 9  
    Głowica nowiutka na innych drukarkach drukuje OK na mojej nie
  • Spec od drukarek
    Ja miałem już takie sytuacje z drukarkami Canon, że z powodu uszkodzenia na płycie głównej drukarka ze sprawną głowicą wypuszczała tylko czyste kartki. Możliwe, że skoro głowica ma 2 oddzielne zespoły dysz do koloru czarnego i pozostałych (tak jest w m.in. i350, iP1500, iP3000), to i na płycie głównej są 2 zespoły elementów sterujących głowicą i mógł paść ten od pozostałych kolorów...