Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz Tracer TRM-SO25 nie działa prze USB i "muli"

kostekk 03 Lut 2008 00:10 8227 2
  • #1 03 Lut 2008 00:10
    kostekk
    Poziom 12  

Mam problem z myszką Tracer TRM-SO25, mianowicie: mysz nie działa po podłączeniu jej pod port USB, świeci sie jedynie optyka i reaguje na ruch jednak kursor stoi w miejscu, działa również podświetlanie scrolla.
    Mysz działa prawie poprawnie tzn. kursor porusza sie, klawisze działają po podłączeniu myszki pod port PS2 przez adapter USB-->PS2. Myszka działa prawie poprawnie, ponieważ ma straszne opóźnienie. Kursor porusza sie powoli a kliknięcia mają spore opóźnienie.
    Sprawdzałem mysz na 4 komputerach, w 3 działa tylko poprzez adapter. Niestety nie znalazłem sterowników do niej. W notebook'u z Vistą po podłączeniu myszy przez USB pojawił sie komunikat: "nieznane urządzenie...może być uszkodzone"
    Czy sterowniki rozwiążą problem powolnego działania oraz podłączenia przez adapter. Sprawdzałem omomierzem kabel i nie ma przerw.

0 2
  • #2 03 Lut 2008 13:05
    jozcho
    Poziom 22  

Mysz powinna działać poprawnie na standardowych sterownikach systemu,z twojego opisu wynika że jest uszkodzona.Wypróbuj inna myszkę na złącze usb.

0
  • #3 11 Lis 2009 19:59
    grzeczny11
    Poziom 11  

Miałem podobny problem
    W ustawieniach biosu pod pozycją POWER MANAGEMENT SETUP /
    POSZUKAJ - POWER ON BY MOUSE i zaznacz Mouse click
    w kolejnej pozycji PCI configurations odszukaj pozycje "Usb kb Wake up from s3 zaznacz [enable]

dokonaj zapisu save & exit setup
    potwierdz y

U mnie pomogło powodzenia

1
  Szukaj w 5mln produktów