Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr proszę o kilka porad

finch 03 Lut 2008 14:36 1308 2
  • #1 03 Lut 2008 14:36
    finch
    Poziom 20  

Witam

Pisałem już kiedyś że "noszę się" z zamiarem kupna multimetru.
    Poszedłem do sklepu zrobić rekonesans i sprzedawca pokazał mi multimetry UNI-T, fajny sprzęt ale niestety jak potem zobaczyłem jego dokładność i szybkość z jaką procek śmiga oraz jest dokonywany pomiar to mój entuzjazm osłabł. W następnym sklepie gość pokazał mi Brymen`a sprzęt ciekawy może wyposażenie trochę ubogie ale okazało się że wenątrz jest lepszy od wcześniej oglądanego UNI-T`a.
    Kolega pokazał mi multimetry firmy APPA serii 300 dokładnie to był model 305, ale tutaj mam pytanie do Was o to jak ten sprzęt się sprawdza, gdzieś czytałem że jest cholernie wolny że pokrętło do bani i napisy się ścierają, i suma sumarum już zgłupiałem i sam nie wiem co kupić mam na to przeznaczony budżet 800 PLN, i zwracam się do forumowiczów którzy mają już takie wybory za sobą i mogą poradzić na co uważać a na co zwrócić uwagę, dodam że wcześniej używałem chińskiego multimetru za 20 złoty także dla mnie każdy sprzęt z wyższej półki będzie "cudem" nie wiadomo jak dobrym a potem okaże się że to było pomyłka i utopiona kasa. Ja chcę żeby multimetr posłużył mi długi czas, był bezawaryjny i można było ufać jego wskazaniom. Co do opcji pomiaru to wiadomo: TRMS, C, F, pomiar diody, temperatura.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 31 Mar 2008 18:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 31 Mar 2008 18:57
    finch
    Poziom 20  

Wiesz ja bym też "wolał" ale chcieć a "móc mieć" to dwie różne sprawy ;) ale dzięki za opinie.

0