Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwość wymiany diody w myszce A4TECH X-750BF?

04 Lut 2008 18:23 1705 6
  • Poziom 12  
    Jak w temacie. Potrzebuje wymienić w tej myszce diodę, ponieważ prawdopodobnie jest padnięta. Czy jest możliwość wymiany tej diody na jakąś inną czy taką samą? Czy jest to w ogóle opłacalne?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Jeśli dioda jest padnięta to nie ma problemu. Ja w swojej myszce podmienilem na niebieską (taką z zapalniczki) i działa do dziś.
  • Poziom 42  
    Którą diodę, są dwie - dwukolorowa podświetlająca rolera i IR dla czujnika położenia.
  • Poziom 12  
    Właśnie zapomniałem napisać o którą chodzi. W myszce działa wszystko prócz kursora - nie rusza się. Trzeba wymienić tą diodę od poruszania kursora, czy da rade na jakąś inną np. z innej myszki optycznej ?
  • Poziom 42  
    Wystarczy oświetlić zwykłą dioda led czujnik; tak jak w oryginale za pomocą plastikowego soczewkowo-pryzmatu - jeżeli nie reaguje na ruch to jest problem z samym czujnikiem lub komunikacją USB
  • Poziom 12  
    Sprawdzałem całość pod względem zimnych lutów i nic nie ma, kabel również nie ma przerw. A jak sprawdzić ten czujnik i gdzie on jest ?
    Można zastąpić tą diodę laserową zwykłą?

Dodano po 30 [minuty]:

Czujnik chyba znalazłem, to chyba ta dziurka pod kością. Na tej diodzie oryginalnej pisze laser-led i nie wiem czy da radę podmienić na zwykłą żeby działało poprawnie.
  • Poziom 11  
    Witam
    Postanowiłem odświeżyć temat.
    Wylutowałem ten laserek i założyłem diodę led czerwoną 2,5mm w szeregu z 47Ω napięcie zasilania na płytce 2,3 V
    [Kabel sprawny/napięcie z usb ok/na innym komputerze sprawdzana/brak zwarć]
    Myszka zaczęła pracować choć w dziwny troszkę przerywany sposób.
    Zastanawiam się czy czegoś źle nie ułożyłem, dokładnie chodzi mi o odległość.
    Myszka na zwykłym oklejonym blacie biurka prawie w ogóle nie reaguje na książce czy podkładce od dużej biedy można by pracować ale powiedzmy tak przez dzień bo później człowieka szlag trafi.
    Jeżeli przejadę palcem ( przy złożonej myszce ) po optyce to myszka chodzi idealnie (chodzi mi o przerywany sposób pracy) więc zastanawiam się czy nie za bardzo odsunięty jest czujnik od powierzchni blatu / książki

Jeden kolega pisał że włożył niebieską tylko nie wiem czy napięcie go puściło jest za niskie dla niebieskiego led

Oraz czy można ten laser czy diodę IR gdzieś kupić oznaczenie 2AHG
    To wogóle jest IR czy laser ?

Pozdrawiam