Cytat: Ale producent tych kolumn powiedział , iż uzyskam takie same efekty brzmienia jak w innych kolumnach markowych w których płaci się za logo firmy. Muzycznie brzmienie będzie takie same co w LDM lub Hand Box . Czy to tak jest ?. Czy da się pograć na początek zespołu na tych kolumnach tylko dancingi i wesela do 200 osób tak spokojnie nie na całą moc , uzyskując brzmienie miłe dla ucha
Oczywiście, że tak nie jest. Producent oczywiście ściemnia

Skoro masz kasę na 4 kolumny high power, czyli ok. 2 tys. zł, to powinno ci wystarczyć na dwie porządne kolumny.
Cena wcale nie jest niska - wytłumaczę na przykładzie:
kolumny high power sp 115 niby 400 watt
komplet kosztuje 900 zł -> A co siedzi w środku?
glosnik pokroju alphard hw 1500 bądź podobny (ok. 80-90 zł szt.)
+ 3 x piezo (ok. 3 zł /szt.)
Wychodzi na to że komplet głośników do 2 szt. tego cuda kosztuje poniżej 200 zł, gdyby kupować samemu w sprzedaży detalicznej (producent ma je jeszcze taniej).
Więc płacimy ponad 700 zł za dwie "uzbrojone" obudowy. Niezbyt atrakcyjna oferta.
A jeśli chodzi o wady samych głośników, to - niezbyt czytelny i niezbyt ładny dźwięk (zwłaszcza boli w przypadku mowy lub gitary) - bo kiepskie 15-tki grają do 1 khz, a piezo od 4 khz, i spora awaryjność (te piezaki padają przy pierwszym przeciążeniu, a głośniki niskotonowe wytrzymają ok. 100 watt, przy większej mocy pójdą z dymem.
Mówię tutaj o serii SP
------
W serii PRO z tego co widzę zamiast piezaków siedzą już normalne głośniki wysokotonowe dynamiczne. Ale co to za głośniki, tego już nam producent nie powie, i to go dyskwalifikuje.
W LDM-ach piszą że Celestiony, W Elestrach że Beyma, to daje pewne pojęcie o jakości.
A gdy nie wiadomo, to loteria z pewną prawidłowością - za niską cenę raczej nie będzie zbyt dobrze, a wyższa też tego nie gwarantuje.